رئیس کل دادگستری ایلام از زیرساخت‌های اربعین در مهران بازدید کرد

12:36 - 21 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۸۱۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری ایلام از زیرساخت‌های اربعین در مهران بازدید کرد
رئیس کل دادگستری ایلام ضمن بازدید از زیرساخت‌های اربعین گفت: فراهم کردن شرایط زیارتی امن و معنوی از وظایف ما است و این وظیفه به موجب قانون به اعضای ستاد اربعین واگذار شده است.

خبرگزاری میزان - عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری ایلام با همراهی بخشنده دادستان عمومی و انقلاب ایلام و مسئولین قضایی از زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی و خدماتی اربعین در مسیر ایلام به مهران و در مرز بین‌المللی مهران بازدید کردند.

همچنین جلسه شورای قضایی استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه در پایانه مرزی مهران برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان ایلام در جلسه شورای قضایی استان با اشاره به تلاش مدیران جهادی استان در ایام اربعین گفت: حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) امروز بر ما منت گذاشت که از ایلام تا مهران طی الطریق کرده و اقدامات دستگاه‌های اجرایی دولت خدمتگزار را رصد و پایش کنیم.

وی افزود: مدیران ما باید روح شهید آیت الله رئیسی را حاکم و ناظر بر خود بدانند و تلاش کنند تا کنگره عظیم اربعین مانند سال گذشته از حیث ارائه خدمات مطلوب بهداشتی، درمانی و فرهنگی به زائران به بهترین شکل ممکن برگزار شده و ضمن تکمیل زیرساخت‌ها و پروژه‌های موجود، مشکلات حمل و نقل و اسکان زائران نیز برطرف شود.

رئیس کل دادگستری ایلام بیان داشت: هدف اصلی از برگزاری جلسات ستاد اربعین این است که ما خود را خادم زائرین امام حسین (ع) بدانیم، خادم و خدمتگزار واقعی نیز باید پیشاپیش کلیه لوازم و مقتضیات حضور زائرین و مهمانان عزیز را فراهم کند.

وی افزود: ارائه خدمات مطلوب به زائران و فراهم کردن شرایط زیارتی امن و معنوی برای آنان وظیفه است و این وظیفه به موجب قانون به اعضای ستاد اربعین واگذار شده است.

علی‌محمدی گفت: مدیریت و نظارت بر اقدامات پایانه مرزی، حمل و نقل مناسب زائران، برپایی موکب ها، ارائه امکانات رفاهی و خدمات بهداشتی و درمانی، برقراری نظم و امنیت و تدبیر مشکلات مربوط به ازدحام جمعیت باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری ایلام در پایان بر هماهنگی و تلاش جهادی همه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان در راستای برگزاری باشکوه کنگره عظیم اربعین تاکید کرد.

بخشنده دادستان مرکز استان نیز در سخنانی بر رفع نقاط حادثه خیز در مسیر‌های منتهی به مرز مهران، فراهم کردن زمینه حضور خیرین در مهران، مدیریت حمل و نقل مسافرین، ارائه اینترنت مناسب، نظارت بر دست فروشان و پارکینگ‌ها و حضور مستمر قاضی کشیک تاکید کرد.

بازدید از پروژه قطعه رانشی در محور مواصلاتی ایلام به مهران و سرکشی از پایانه مسافربری برکت و زیرساخت‌های خدماتی و رفاهی زائرین در مرز بین المللی مهران از دیگر برنامه‌های شورای قضایی استان بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *