ایران در منازعه اوکراین پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده است

12:23 - 21 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۸۰۹
ایران در منازعه اوکراین پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده است
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن بیانیه نشست ناتو، گفت که ایران در منازعه اوکراین هرگز پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده و بر حل و فصل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار تاکید دارد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به بخشی از بیانیه نشست سران ناتو در واشنگتن، گفت: جمهوری اسلامی ایران ادعای مندرج در بیانیه پایانی اجلاس سران ناتو در واشنگتن مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین را کاملا بی‌پایه و اساس و دارای اهداف سیاسی دانسته و آن را مردود می‌داند.

کنعانی بیان کرد: متأسفانه آنچه در اوکراین شاهد آن هستیم، نتیجه سیاست‌ها و اقدامات تحریک‌آمیز ناتو با محوریت آمریکا بوده و همچنان نیز استمرار دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، یادآور شد: همان‌گونه که بار‌ها نیز اعلام کرده‌ایم، هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی صرفا با انگیزه‌های مغرضانه سیاسی و با هدف مشروع جلوه دادن دخالت‌ها و استمرار کمک‌های تسلیحاتی غرب به اوکراین صورت می‌گیرد.

کنعانی، گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش در جهت نقش‌آفرینی سازنده و ثبات‌ساز در مسیر استقرار امنیت پایدار در منطقه و جهان بوده و در منازعه اوکراین هرگز پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده و کماکان بر حل و فصل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار تاکید دارد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *