راه‌آهن کرمانشاه - اسلام آبادغرب تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد

10:26 - 21 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۷۸۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
راه‌آهن کرمانشاه - اسلام آبادغرب تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به قطعی شدن تامین اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی طرح ریلی کرمانشاه – خسروی از محل صندوق توسعه ملی، گفت: قطعه راه‌آهن کرمانشاه - اسلام‌آباد غرب تاکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و باتوجه به قطعی‌شدن تامین مالی پروژه، این طرح کلیدی تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)، نشست پیگیری تکمیل راه آهن کرمانشاه - خسروی با حضور خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مجتبی بخشی‌پور نماینده اسلام آبادغرب در مجلس، رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، معاون عمرانی استانداری و جمعی از مدیران استان در شهر اسلام آباد غرب برگزار شد.

رامین الماسی در حاشیه این نشست عنوان کرد: راه آهن کرمانشاه - خسروی از مصوبات سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه است که با قطعی‌شدن تامین اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی، این طرح کلیدی تا پایان سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با توجه تعلل چند ساله در اجرای این طرح ویژه، بخشی از زمان لازم برای تکمیل این پروژه بسیار مهم از دست رفته بود اما با پیگیری‌های استاندار کرمانشاه و نامه‌نگاری‌های متعددی که در دولت خدمتگزار شهید رئیسی و تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شد، خوشبختانه این پروژه راهبردی دوباره فعال شده است.

الماسی تاکید کرد: قطار کرمانشاه یک پروژه ریلیِ راهبردی است که شبکه ریلی کشور ایران را به کشور عراق متصل می‌کند و مسیر ترانزیتی کشور را در قالب کمربند ایران_ راه تکمیل می‌کند.

الماسی تاکید کرد: با توجه به استجازه رهبر معظم انقلاب و تصویب هیات دولت سیزدهم، این پروژه راهبردی از تامین مالی لازم برخوردار است و عملیات اجرایی آن باید با شتاب بیشتر دنبال شود.

الماسی از تامین مصالح مورد نیاز و استفاده نیروی انسانی بومی در این پروژه بزرگ خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم این پروژه در اشتغال تأثیر بگذارد و شاهد رفع بخشی از معضل بیکاری و تولید ثروت در استان باشیم.

وی از تخصیص منابع مالی و ایجاد حداقل هزار نفر شغل مستقیم خبر داد و گفت: به‌زودی شاهد اجرای آن با قدرت و شتاب لازم خواهیم بود.

در این نشست مجتبی بخشی‌پور نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو و عضو هیات رئیسه مجلس با تشکر از پیگیری‌ها و تلاش‌های استاندار کرمانشاه عنوان کرد: پیگیری‌های بسیار مناسبی هم در مجلس برای فعال کردن این پروژه مهم انجام و خوشبختانه یک اعتبار بسیار مناسب و پایدار برای این پروژه تامین شده است.

وی تاکید کرد: اولویت ما بهره‌برداری از قطعه کرمانشاه - اسلام آباد غرب است و در گام اول باید محوطه ایستگاه اسلام‌آباد تملک و سپس عملیات اجرایی آن سریعا آغاز شود.

در ادامه این نشست خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور عنوان کرد: منابع مالی پروره خط ریلی کرمانشاه - خسروی مشخص شده و پیمانکار باید پروژه در چند جبهه کاری فعال کند و مطالبات خود را برای پرداخت به وزارتخانه ارائه دهد.

وی گفت: مطالعات ایستگاه اسلام‌آباد غرب باید سریعا انجام شود و پس از تملک اراضی مورد نظر، عملیات اجرایی آن سریعا آغاز شود.

همچنین رضایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس هم برای حمایت از تکمیل خط ریلی کرمانشاه – خسروی در خانه ملت اعلام آمادگی کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: راه آهن

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *