باقری: عضویت ایران در شانگهای و بریکس از جلوه‌های دیپلماسی فعال است

17:25 - 20 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۷۴۱
باقری: عضویت ایران در شانگهای و بریکس از جلوه‌های دیپلماسی فعال است
سرپرست وزارت امور خارجه، گفت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای و گروه بریکس یکی از جلوه‌های دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه در حوزه چندجانبه و بین‌المللی است.

خبرگزاری میزان - مراسم افتتاح نمایشگاه «یک هزاروبیست روز تلاش جهادی: فراز‌هایی از دستاوردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم در ۱۰۲۰ روز» با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه، خانواده شهید حسین امیرعبداللهیان و جمعی از مسئولان و مدیران دولت و دستگاه دیپلماسی در محل تالار ملل وزارت امور خارجه برگزار شد.

سرپرست وزارت امور خارجه در آیین افتتاح این نمایشگاه، ضمن اشاره به اهداف و رئوس اصلی رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم، به تبیین نقش و جایگاه بی‌بدیل شهیدان آیت‌الله رئیسی و امیرعبداللهیان در پیشبرد اهداف سیاست خارجی و دستاورد‌های دستگاه دیپلماسی در دوره وزارت وی به‌ویژه در عرصه دیپلماسی چندجانبه و مذاکرات رفع تحریم‌ها پرداخت.

باقری عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای و گروه بریکس را یکی از جلوه‌های دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه در حوزه چندجانبه و بین‌المللی توصیف و نسبت به تداوم این دستاورد‌ها در دولت منتخب ابراز امیدواری کرد.

در ادامه این مراسم سرپرست ریاست جمهوری با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان عزیز و بزرگی همچون شهید آیت‌الله رئیسی و امیرعبداللهیان که جزو شخصیت‌های کم‌نظیر یا بی‌نظیر بودند، از برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی قدردانی و به بیان ویژگی‌های شخصیتی شهید امیرعبداللهیان پرداخت و وی را شخصیتی «مقتدر و نجیب» توصیف کرد.

مخبر همچنین از تلاش‌های مبتکرانه و مجدانه شهید امیرعبداللهیان در تحقق رویکرد دولت شهید رئیسی در عرصه سیاست و روابط خارجی به‌ویژه در عرصه تقویت روابط با همسایگان، کشور‌های همسو و هم جهت و همچنین عضویت و ایفای نقش فعال در سازمان‌هایی مثل شانگهای و گروه بریکس تمجید کرد و افزود: شخص وزیر شهید و همکاران وی در وزارت امور خارجه طی سه سال گذشته عملکرد و دستاورد‌های درخشانی را با مدیریت شهید رئیسی و تلاش‌های شهید امیرعبداللهیان محقق کردند.

وی همچنین نقش موثر دستگاه دیپلماسی با مدیریت امیرعبداللهیان در نمایش اقتدار کشور و تلاش برای حل مشکلات و رفع موانع در عرصه سیاست و روابط خارجی و افزایش تعاملات سیاسی، همچنین تقویت جریان مقاومت و تحقق اهداف عملیات وعده صادق را ستود و گفت: مقام‌های  ارشد جبهه مقاومت نیز با تاکید بر این موضوع، وی را وزیر خارجه جبهه مقاومت توصیف کردند و رهبر معظم انقلاب نیز از صلابت وی در مذاکرات تمجید کردند.

این مراسم با بازدید سرپرست ریاست جمهوری از بخش‌های نمایشگاه و توضیح دستاورد‌های دستگاه دیپلماسی از سوی تنی چند از دیپلمات‌های جوان وزارت امور خارجه ادامه یافت.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت قرآن کریم و ادای احترام به مقام شامخ شهدای خدمت و دستگاه دیپلماسی از سوی سرپرست ریاست جمهوری و سرپرست وزارت امور خارجه و نمایش نماهنگی در گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وزرات امور خارجه آغاز شد، ناصر کنعانی، سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ضمن خیرمقدم به مخبر و هیئت همراه وی، یاد و خاطره شهدای پرواز اردیبهشت را گرامی داشت و به بیان توضیحاتی در مورد تلاش‌های صورت گرفته از سوی بخش‌های مختلف دستگاه دیپلماسی در روند برگزاری این نمایشگاه و بخش‌های مختلف آن پرداخت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *