توکلی‌زاده: به سمت دیپلماسی ورزشی پیش می‌رویم/ ایجاد حکمرانی ورزشی، یک ضرورت است

15:44 - 20 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۷۲۳
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
توکلی‌زاده: به سمت دیپلماسی ورزشی پیش می‌رویم/ ایجاد حکمرانی ورزشی، یک ضرورت است
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: یکی از راه‌های ایجاد تعامل در جامعه، استفاده از ورزش است و درصدد هستیم برای تعمیق این تعاملات نه تنها با کلانشهر‌های کشور بلکه در مسیر ایجاد دیپلماسی ورزشی با کشور‌های منطقه حرکت کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، با برگزاری نشست صمیمی معاون امرو فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی شاغل در شهرداری که صبح روز ۲۰ تیرماه در تالار ایوان شمس برگزار شد، توکلی زاده به ظرفیت‌های قهرمانان و مربیان ورزشی در ساخت و تولید "معنا" در زندگی، اظهار داشت: شما می‌توانید برای نسل‌های آتی، معنای جدیدی از زندگی تولید کنید. یعنی به آن‌ها القا کنید که می‌توانند قله‌ها را فتح کنند و زیستی با معنا داشته باشند. این امر با آموزش به دست نمی‌آید بلکه با "چگونه زیستن" حاصل می‌شود؛ یعنی همان کاری که مربی انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: یک استاد، مهارت و تکنیک را تعلیم می‌دهد و یک مربی زندگی را یاد می‌دهد. چنانچه این دو با هم یکی شوند، مربیان، اساتید بزرگ زندگی می‌شوند.
ایجاد "حکمرانی ورزشی" یک ضرورت است.

توکلی زاده همچنین ضمن استماع چالش‌های مطرح شده از سوی قهرمانان و پیشکسوتان حاضر در جلسه، در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع حکمرانی ورزش در جامعه پرداخت و گفت: اداره‌ی جامعه از طریق ورزش امری منسوخ شده است. الان در دنیا از ورزش برای پیشبرد اهداف کلان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استفاده می‌کنند و ما نیز باید چنین دیدگاهی به ورزش شهروندی داشته باشیم.

وی افزود: ما در مسابقات کلانشهر‌ها (شهر قهرمان) دیدیم که که این رقابت‌ها چگونه موجب تعامل بیشتر بین کلانشهر‌ها شد. توصیه من به مدیرعامل سازمان ورزش هم این است که از این فرصت در عرصه روابط اجتماعی استفاده شود و به سمت دیپلماسی ورزشی با کشور‌های منطقه برویم.

در ادامه این جلسه قهرمانان حاضر نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون چالش‌ها، فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود ورزشی در فضای مدیریت شهری پرداختند. 

حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ضمن استماع مطالبات و دیدگاه‌های مطرح شده، موفقیت‌های سازمان متبوع خود را مرهون همکاری موثر و بی بدیل قهرمانان در عرصه ورزش شهروندی برشمرد و افزود: این حضور ارزشمند را ارج می‌نهیم و با برنامه‌ریز‌های دقیق و آسیب شناسی، درصدد رفع نواقص هستیم تا بهترین و مطلوب‌ترین خدمات را در عرصه رویداد‌ها و نیز بهره‌مندی از اماکن و فضا‌های ورزشی به شهروندان تهرانی ارائه دهیم چرا که این امر، شایسته ام‌القرای پایتخت کشور‌های اسلامی است.

گفتنی است در این نشست مدال آوران آسیایی و جهانی در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله فوتبال، تکواند، جودو، کشتی، وزنه برداری، والیبال، دوومیدانی، کاراته، فوتسال، فوتبال ناشنوایان، گلبال، کیک بوکسینگ، کمانگیری روی اسب، بوکس و شمشیربازی حضور داشتند و در پایان از قهرمانان حاضر تقدیر و تجلیل شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *