مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران: بازچرخانی آب باید در اولویت برنامه‌های واحد‌های صنعتی باشد

13:54 - 20 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۶۸۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران: بازچرخانی آب باید در اولویت برنامه‌های واحد‌های صنعتی باشد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر بازچرخانی آب در مجموعه‌های صنعتی، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و موضوع کم‌آبی و خشکسالی در کشور و به‌ویژه استان تهران، موضوع بازچرخانی و استفاده مجدد از آب بسیار ضروری بوده و باید در اولویت برنامه‌های واحد‌های صنعتی باشد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل، معاون محیط زیست انسانی و معاون توسعه مدیریت و منابع حفاظت محیط زیست استان تهران و مدیرعامل و جمعی از کارکنان شرکت مواد غذایی شکلی، سیستم تصفیه پساب این شرکت افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

علیرضا مزینانی در حاشیه این افتتاح با اشاره به اینکه آلودگی‌های محیط زیستی در تمام سطوح زندگی مردم تاثیر گذار بوده و وظیفه همه است که در بهبود آن تلاش کنند و به مسئولیت‌های اجتماعی خود در این خصوص عمل کنند، افزود: رعایت ملاحظات محیط زیستی در واحد‌های صنعتی ضروری بوده و مدیریت پسماند و تصفیه فاضلاب برای ما مهم و دغدغه محیط زیست در این حوزه است و نظارت مستمر بر نحوه مدیریت صحیح پساب واحد‌های صنعتی مستقر در استان در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر بازچرخانی آب در مجموعه‌های صنعتی اظهار داشت: در واحد‌های لبنی مهم‌ترین و موثرترین اقدامی که باید انجام شود وجود تصفیه خانه فاضلاب است و با توجه به شرایط اقلیمی و موضوع کم‌آبی و خشکسالی در کشور و بویژه استان تهران، موضوع بازچرخانی و استفاده مجدد از آب بسیار ضروری بوده و باید در اولویت برنامه‌های واحد‌های صنعتی باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن قدردانی از این مجموعه و واحد‌های صنعتی که در مسیر محیط زیست بوده و ملاحظات زیست محیطی را اولویت برنامه‌های خود قرار می‌دهند، بیان داشت: به مجموعه‌هایی که در مسیر محیط زیست قرار ندارد برای حرکت به سمت و سوی محیط زیست کمک خواهیم کرد.

محمدتقی شکروی رئیس هیئت مدیره شرکت مواد غذایی شکلی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه مجموعه شکلی همواره به دنبال توسعه اقدامات خود بر اساس استاندارد‌ها در همه حوزه‌ها بوده و یکی از موارد مهم در این بین موضوع محیط زیست است، افزود: این موضوع نیز همواره دغدغه این مجموعه است و سعی شده در تمام سطوح مسائل محیط زیستی رعایت شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست به سلامت زندگی همه آحاد جامعه و حتی صنعت کمک می‌کند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: الزامات محیط زیست در حفظ سلامت شهروندان بسیار موثر است و ما هم در صنعت وظیفه داریم این الزامات را رعایت کنیم.

گفتنی است سیستم تصفیه خانه شرکت مواد غذایی شکلی به صورت بی هوازی و با استفاده از لجن فعال بوده و با ظرفیت ۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال احداث شد و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/


برچسب ها: تصفیه خانه آب

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *