اقدام دفاتر پیشخوان برای ارائه خدمات مالیاتی

12:19 - 20 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۶۶۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
اقدام دفاتر پیشخوان برای ارائه خدمات مالیاتی
آیین افتتاحیه رسمی ارائه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان دولت با حضور وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش سازمان امور مالیاتی ایران، در راستای تکریم مودیان و تسهیل ارائه خدمات مالیاتی به مودیان، از امروز سه شنبه ۱۹ تیرماه، ارائه خدمات مالیاتی از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور انجام می‌شود. 
 
در چهارمین روز هفته فرهنگ مالیاتی با حضور خاندوزی وزیر اقتصاد و سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور جمعی از مودیان، ارائه خدمات مالیاتی به مودیان در دفاتر پیشخوان خدمات دولت رسما آغاز شد.

سید محمد هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم گفت: اگر قرار هست فرهنگ مالیاتی در کشور توسعه پیدا کند و نظام مالیاتی مانعی را برای کسب و کار‌ها ایجاد نکند، باید تکالیف مودیان را حداقل و تسهیل بکنیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با طرح این سوال که، چرا باید یک مودی مالیاتی اگر می‌تواند تکالیفش را در منزل یا در محل کسب و کارش یا به وسیله موبایل خودش انجام دهد، نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی پیدا کند که هم وقتش هدر شود و هم دغدغه‌های دیگر داشته باشد، گفت: اولویت ما این است که فعال اقتصادی درگیر نظام مالیاتی نباشد و وقتش و تمرکزش را بر روی سرمایه گذاری و تولید و اشتغال خودش بگذارد.

سبحانیان بیان داشت: یکی از اقدامات این بود که بتوانیم خدمات مالیاتی را برونسپاری کنیم. یا در قالب دفاتر پیشخوان یا در قالب اپلیکیشن‌های موبایلی که مردم از طریق تلفن همراه خود بتوانند امور مربوطه را انجام دهند. 
 
وی ادامه داد: بیش از ۱۲۰ دفتر پیشخوان در سراسر کشور زیر بار رفته است و می‌توانند خدمات مالیاتی را به مودیان ارائه دهند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *