رئیس کل دادگستری گلستان: سامانه نظارت الکترونیک برای کنترل سارقان سابقه‌دار  راه‌اندازی شد

12:43 - 20 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۶۵۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری گلستان: سامانه نظارت الکترونیک برای کنترل سارقان سابقه‌دار  راه‌اندازی شد
رئیس کل دادگستری گلستان از اجرای طرح نظارت الکترونیکی سارقان سابقه‌دار در استان خبر داد.

خبرگزاری میزان- حیدر آسیابی در جلسه شورای استانی پیشگیری از جرم گلستان گفت: طرح نظارت الکترونیکی سارقان سابقه‌دار در راستای دستورالعمل دادستان کل کشور و برای سارقانی که ۴ بار و بیشتر سابقه سرقت دارند، اجرا می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: به منظور پیشگیری از سرقت در قالب این طرح، این افراد با استفاده از پابند الکترونیک تحت کنترل و نظارت پلیس قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در گلستان هزار و ۲۴ نفر مشمول این طرح هستند که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان هستند که هنگام آزادی با استفاده از پابند تحت نظر قرار می‌گیرند.

آسیابی تاکید کرد: کار شناسایی محل اسکان بقیه مشمولان این طرح، در حال انجام است و تاکنون ۷۸ نفر تحت نظارت الکترونیکی با پابند قرار گرفته‌اند و بقیه نیز به زودی با سامانه تحت رصد قرار می‌گیرند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در دو سال گذشته نیز با اعمال اقدامات سختگیرانه برای سارقان و جرایم خشن، استفاده از ارفاقات قانونی برای این افراد محدود شده و تا پایان دوران محکومیت به آنان مرخصی داده نمی‌شود.

وی افزود: شعب ویژه در دادسرا‌ها و دادگاه‌ها و محاکم تجدیدنظر استان هم برای سرقت اختصاص یافته است تا برخورد با سارقان با سرعت و قاطعیت صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: مجموع این اقدامات در کنار فعالیت‌های پلیس سبب شد، گلستان جزو استان‌های موفق در کاهش سرقت باشد.

آسیابی در ادامه این جلسه از تدوین دستورالعمل جامع پیشگیری، کنترل و برخورد با جرایم خشن هم در استان خبر داد و گفت: این دستورالعمل توسط انتظامی استان با مشارکت دستگاه‌های متولی و تحت نظارت دادستانی مرکز استان در حال تهیه است.

وی با تاکید بر برخورد بدون اغماض با مجرمان خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم آرامش مردم را سلب می‌کنند، گفت: دادگستری گلستان از مامورین انتظامی در مقابله با جرایم خشن و افرادی که با استفاده از سلاح سرد و گرم امنیت مردم را به مخاطره بیاندازند و اخلال در نظم ایجاد کنند، قاطعانه حمایت می‌کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *