انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ واکنش کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا چه بود؟

14:56 - 19 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۴۳۲
انتخابات ریاست جمهوری ایران؛ واکنش کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا چه بود؟
کاخ سفید و مقام‎های وزارت خارجه آمریکا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران و پیروزی مسعود پزشکیان واکنش نشان دادند.

خبرگزاری میزان – مقام‎های آمریکایی درپی پیروزی مسعود پزشکیان، رئیس جمهور منتخب در انتخابات ریاست جمهوری به اظهارنظر درباره موضوع ایران پرداختند.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید به‎‏تازگی در پاسخ به پرسشی درپی برگزاری انتخابات در ایران، گفت که این کشور آماده مذاکره با ایران نیست.

کربی ضمن تکرار برخی اتهام‌ها، مدعی شد: آمریکا آماده مذاکره از سرگیری مذاکرات با ایران در زمان رئیس‌جمهور جدید نیست.

بایدن و استارمر درباره ایران رایزنی می‌کنند

در همین حال کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‎جمهور آمریکا و کی‌یر استارمر، نخست‌وزیر جدید انگلیس، در کاخ سفید نشست دوجانبه برگزار خواهند کرد.

به گفته وی، قرار است دو طرف در این نشست درباره طیفی از موضوعات شامل ایران و آنچه «تضمین عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» خوانده شده رایزنی کنند.

میلر: دیپلماسی را موثرترین را می‌دانیم

در همین حال، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری و در پاسخ به پرسشی درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران، گفت: ما هیچ انتظاری نداریم که این انتخابات منجر به تغییری اساسی در جهت‌گیری یا سیاست‌های ایران شود.

میلر همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا حاضر به بازگشایی دیپلماسی با ایران است، ادعا کرد: ما همیشه گفته‌ایم که دیپلماسی مؤثرترین راه برای دستیابی به راه‌حل مؤثر و پایدار در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران است.

انتهای پیام/


برچسب ها: آمریکا ایران

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *