گفت‌وگو|

اختر: برخی بازیکنان پول‌هایی می‌گیرند که از سرشان زیادی است/ کارخانه اشتباه بزرگی مرتکب شد

1:20 - 19 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۳۵۷
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
اختر: برخی بازیکنان پول‌هایی می‌گیرند که از سرشان زیادی است/ کارخانه اشتباه بزرگی مرتکب شد
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: متأسفانه ما هزینه‌های زیادی صرف بازیکنان بی‌کیفیت می‌کنیم، اما بازیکنی که در لیگ ایران بازی می‌کند نباید قیمت خود را همانند رونالدو ببیند.

ادموند اختر در گفت‌وگو با میزان، درباره شرایط تیم فوتبال استقلال تحت هدایت جواد نکونام در فصل آینده، اظهار داشت: نکونام در فصل گذشته با توجه به نتایجی که کسب کرد عملکرد خوبی را از خود نشان داد. زیبا بازی کردن تنها یک روز در ذهن باقی می‌ماند، اما اینکه قهرمان شویم سال‌ها در خاطره خواهد ماند. 

وی ادامه داد: هرچند فصل گذشته بازی‌های زیبایی از نکونام و تیمش ندیدیم، اما با توجه به همان تاکتیکی که در زمین پیاده کرد توانست هفته‌های طولانی در صدر جدول باقی بماند. انتظار هواداران از استقلال این است که این فصل تیم قهرمان شود. سپاهان در نصف بازی‌هایی که انجام داد هجومی و گلزن ظاهر شد، اما خیلی زود از گردونه مدعیان خارج شد و قهرمانی را از دست داد و مورد غضب هواداران قرار گرفت. امیدوارم هواداران نکونام را حمایت کنند و با هر روشی که به صلاح تیم هست بتوانیم قهرمانی فصل بعد را به دست بیاوریم.

به جای خرید بازیکن بلااستفاده پول را صرف بازیکنان موردنیاز کنیم

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در رابطه با اتفاقات و حواشی مربوط به جدایی سیدحسین حسینی، تصریح کرد: حسینی با توجه به عملکرد خوبی که در فصل گذشته داشت باید اخلاق حرفه‌ای را هم رعایت می‌کرد. حال یک سری موانع بر سر راه او ایجاد شده که امیدوارم حل شود. بیش از این دوست ندارم درباره این موضوعات صحبت کنم. اصول حرفه‌ای این است که بزرگتر تیم در برخی مسائل ورود کند. از نظر من باید شاکله تیم حفظ شود. حفظ سنگربان فعلی بهتر از خرید یک دروازه‌بان خارجی است و اگر برخی مبالغ را صرف بازیکنانی کنیم که نیاز تیم است منطقی‌تر به نظر می‌رسد. 

سقف قرارداد کیلویی چند است؟!

اختر با بیان اینکه سقف قرارداد‌ها را باید خود باشگاه و مالک آن تعیین کنند، عنوان کرد: سقف قرارداد کیلویی چند است؟! در تمام دنیا بر اساس کیفیت و عملکرد بازیکن، قیمت گذاری را انجام می‌دهند. اگر بازیکنی کیفیت خوبی دارد و بر اساس آن کیفیت، او قیمت گذاری شده است، نوش جانش. متأسفانه ما هزینه‌های زیادی صرف بازیکنان بی‌کیفیت می‌کنیم. نباید بازیکنی که در لیگ ایران بازی می‌کند قیمت خود را همانند رونالدو ببیند. باشگاه‌ها باید سقف قرارداد‌ها را خودشان تعیین کنند و به هر بازیکن بر اساس کیفیت و عملکردی که داشته پول بدهند. برخی بازیکنان حرف از مبالغی می‌زنند که از سرشان زیادی است. در سوی دیگر بازیکنان فوتبال هر چقدر که پول می‌گیرند نوش جانشان، اما به هیچ عنوان نباید به خودشان اجازه دهند که منتی سر هوادار بگذارند. بازیکنان خوب بازی کنند و پولش را بگیرند. 

مدیربرنامه بازیکنان خارجی باشگاه را زیر فشار می‌گذارند

وی در ارتباط با مشکلات برخی بازیکنان خارجی برای ماندن در استقلال، متذکر شد: بازیکنان خارجی قطعاً از طرف خودشان باشگاه را زیر فشار نمی‌گذارند؛ بلکه تمام ین داستان‌ها زیر نظر مدیر برنامه‌هایشان ایجاد می‌شود. مدیر برنامه بازیکنان خارجی باعث می‌شوند که مبالغ بالا بروند و وقتی متوجه می‌شوند هواداران روی جذب این دست بازیکنان خارجی اصرار دارند جیبشان به لرزش می‌افتد. برخی از همین بازیکنان خارجی اگر می‌توانستند خارج از ایران موفق باشند قطعاً به لیگ ایران نمی‌آمدند. 

حفظ شاکله تیم از نام شب واجب‌تر است

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه باید شاکله تیم حفظ شود، اظهار کرد: سن روزبه چشمی بالا نرفته و بازیکنی که اکنون در ۳۰ سالگی قرار دارد می‌تواند جزو بازیکنان مسن قرار داد. از نظر من چشمی جزو قدیمی‌های استقلال است و در آینده می‌تواند همانند فصول گذشته یک رهبر در میانه زمین برای آبی‌پوشان باشد. در هر صورت تصمیم گیرنده نهایی سرمربی تیم است و باید ببینیم چه بازیکنانی در تفکرات سرمربی جای دارند. حفظ برخی بازیکنان استقلال برای فصل آینده بسیار مهم است و ما عملکرد خوبی در خط دفاعی این تیم شاهد بودیم و امیدواریم بیش از اینکه این خط دچار تزلزل شود، توانمندتر از گذشته نیز ظاهر شود.

کارخانه اشتباه بزرگی را مرتکب شد

اختر با بیان اینکه کارخانه جزو اسطوره‌های والیبال است، تاکید کرد: مصطفی کارخانه جزو اسطوره‌های والیبال ایران است و بهترین تصمیم این بود که در همان رشته خودش صاحب منصب شود. اگر این چنین است که پیشکسوتان فوتبال استقلال هم در هیئت مدیره تیم والیبال پیکان مشغول به کار شود. کارخانه خدمات بسیار خوبی را در دوران مدیریتش در والیبال ایجاد کرد، اما حضور او در استقلال اشتباه بزرگی بود. امیدوارم هرچه که هست نتیجه مثبت دهد و وجهه او خراب نشود.

خسرو حیدری توانمند است و باید حمایت شود

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پایان در رابطه با انتخاب خسرو حیدری به عنوان سرمربی تیم امید استقلال، خاطرنشان کرد: همواره از گذشته تاکنون پایه‌های استقلال حرف و حدیث زیادی داشته و تیم‌های نوجوانان و امید دستخوش تغییرات زیادی بودند. خسرو حیدری در زمانی که بازیکن استقلال بود توانمند ظاهر شد و امیدواریم در قامت مربیگری هم این اتفاق بیفتد. هیاهو و فشار زیادی روی خسرو حیدری خواهد بود و امیدواریم اتفاقات گذشته برای او رقم نخورد تا با آرامش کامل بازیکنان را تربیت کند و آینده فوتبال استقلال و ایران را بسازد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *