انجام ۹ میلیون آزمایش توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در دولت سیزدهم

10:46 - 18 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۲۲۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
انجام ۹ میلیون آزمایش توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در دولت سیزدهم
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از افزایش خدمات این شرکت در حوزه‌های مختلف پایش کنترل کیفیت در قالب ۱۷۰۰ قرارداد با پروژه عمرانی خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مجید کیانپور مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم اظهار کرد: این شرکت در حوزه‌های مختلف پایش کنترل کیفیت در قالب ۱۷۰۰ قرارداد با پروژه عمرانی در سه سال ۹ میلیون آزمایش انجام داده و هر سال ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش خدمات داشته است.

وی افزود: اکنون ۷۵۰ نوع خدمت به شرکت‌های پیمانکاری و کارفرما‌ها شامل ۳۷ سازمان دولتی ارائه می‌شود که ۲۷ درصد خدمات این شرکت به سایر دستگاه‌های اجرایی، ۴۸ درصد به وزارت راه و شهرسازی و الباقی به بخش خصوصی ارائه می‌شود.

کیانپور تاکید کرد: اثری که خدمات این شرکت بر روی کیفیت و بالا بردن عمر مفید پروژه‌ها انجام می‌گذارد منجر به افزایش عمر مفید و ارتقا استاندارد‌ها و کمک به توسعه پایدار کشور می‌شود و می‌تواند رمز توسعه همه جانبه در زیرساخت‌های کشور باشد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: این شرکت در طرح نهضت ملی مسکن نیز با حضور گسترده حدود ۲۰۰ هزار متر کار حفاری و ژئوتکنیک انجام داده است.

وی در ادامه بیان کرد: ۱۷۰ واحد محلی در پروژه‌های عمرانی راه اندازی شده است و ۱۰۷ هزار کیلومتر از راه‌ها و شریان‌های اصلی توسط اسکنر جاده‌ای و... توسط این شرکت پایش شده است. همچنین ۱۸ هزار کیلومتر برداشت آزادراهی با توجه به نحوه نگهداری در راه‌های اصلی انجام شده؛ و ۱۲۰۰ کیلومتر شاخص ناهمواری راه‌ها صورت گرفته است.

کیانپور یادآور شد: حدود ۳۵۰ هزار نفر ساعت برای مهندسین و کارشناسان سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار شده است با هدف به‌روزرسانی ناظران فنی حاضر در پروژه‌ها دوره آموزشی برگزار شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *