همراهی رضایت بخش کشاورزان با طرح‌های تشویقی وزارت نیرو در حوزه برق/ شرط معاف شدن چاه‌های کشاورزی از اجرای طرح‌های مدیریت بار چیست؟

10:40 - 11 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۱۰۳۷
دسته بندی: اقتصاد ، انرژی
همراهی رضایت بخش کشاورزان با طرح‌های تشویقی وزارت نیرو در حوزه برق/ شرط معاف شدن چاه‌های کشاورزی از اجرای طرح‌های مدیریت بار چیست؟
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه کشاورزان با نصب نیروگاه‌های خورشیدی از اجرای طرح‌های مدیریت بار معاف می‌شوند، افزود: همراهی کشاورزان با طرح‌های تشویقی همکاری در برنامه‌های مدیریت مصرف تابستان سال گذشته رضایت بخش بود.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمیدرضا کریمی فرد، به طرح تشویقی برق رایگان وزارت نیرو برای کشاورزان صرفه‌جو اشاره کرد و گفت: کشاورزانی که چاه‌های کشاورزی خود را از ابتدای خرداد تا پایان شهریورماه، حد فاصل ساعت ۱۱ الی ۱۶ خاموش نمایند، می‌توانند از مزیت ۱۹ ساعت برق رایگان در ساعات دیگر شبانه روز بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: این شرکت در حال حاضر به حدود ۳۰ هزار مشترک کشاورزی خدمات ارائه می‌نماید که حدود ۲۵ هزار اشتراک مربوط به مصارف پمپاژ آب کشاورزی است. وی اظهار داشت: از حدود ۲۵ هزار اشتراک کشاورزی با تعرفه ۳-الف، حدود ۲۳ هزار اشتراک فعال بوده که همگی به کنتور هوشمند مجهز شده‌اند.

کریمی فرد، کنتور هوشمند را راهی برای ایجاد امکان پایش میزان مصرف و مدیریت هوشمند مشترکان عنوان کرد و بیان داشت: برای بیش از ۹۵ درصد از مشترکان دیماندی و همچنین ۱۰۰ درصد از مشترکان کشاورزی این کنتور‌ها نصب و راه اندازی شده و در آینده کنتور‌های هوشمند برای همه مشترکان نصب خواهد شد تا امکان مدیریت بار و قرائت از راه دور مشترکان محقق گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، ضمن ابراز رضایت از همراهی کشاورزان با طرح‌های تشویقی همکاری در برنامه‌های مدیریت مصرف تابستان یادآورشد: سال گذشته بیش از ۲۳ هزار مشترک برق کشاورزی این استان در طرح‌های کاهش مصرف برق تابستان مشارکت کردند که به منظور قدردانی از همکاری آنان، بیش از ۱۳۴ میلیارد ریال پاداش پرداخت شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای سال جاری وزارت نیرو سیاست‌های تشویقی را برای اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف کلیه مشترکان اعم از مشترکان خانگی و تجاری در ماه‌های گرم سال پیش‌بینی کرده است که بی‌شک همکاری تمامی مشترکان در جهت موفق شدن هر چه بیشتر این سیاست‌ها و کاهش پیک بار تابستان مفید و موثر خواهد بود.

کریمی فرد در ادامه سخنان خود به "پویش با انرژی"، اشاره کرد و بیان داشت:"پویش با انرژی"، پویشی همگانی در راستای اصلاح رفتار مصرف برق در بخش خانگی است که از ابتدای خرداد آغاز و تا پایان شهریور ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. وی هدف اصلی این پویش را کاهش حداقل ۱۵ درصدی مصرف برق در طول فصل گرم سال جاری عنوان کرد و افزود: مشترکان بخش خانگی می‌توانند با فعالیت مستمر و کاهش بیش از ۱۵ درصد، به اهدف طلایی پویش برسند و شانس برنده شدن در جوایز را افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: به مشارکت کنندگان در این پویش، به قید قرعه جوایز ارزشمندی از جمله ۳۰۰ خودرو و هزاران کمک هزینه خرید لوازم خانگی، برقی و الکترونیکی به قید قرعه اهدا و همچنین تخفیف در قبوض برق افراد دارای صرفه‌جویی به صورت قطعی تا سقف رایگان شدن قبض اعمال می‌شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *