خط قرمز آموزش و پرورش حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان است

10:20 - 01 October 1397
کد خبر: ۴۷۷۹۶۶
Grouping: جامعه ، عمومی
وزیر آموزش و پرورش در جلسه هیئت نظارت بر تخلفات اداری در زاهدان که برای رسیدگی و بررسی حادثه آتش سوزی در دبستان اسوه زاهدان تشکیل شده بود، اظهار کرد: در دستگاه آموزش و پرورش حفظ سلامت، تندرستی و امنیت دانش آموزان مهم‌ترین خط قرمز آموزش و پرورش است و باید همه آن را رعایت کنند.

خط قرمز آموزش و پرورش حفظ سلامت و امنیت دانش آموزان است

به گزارش گروه جامعه سید محمد بطحایی در جلسه هیئت نظارت بر تخلفات اداری ضمن تسلیت دوباره به خانواده‌های داغدار اظهار داشت: تمام همکاران ما در بازرسی‌هایی که انجام دادند تلاش کردند تا به بهترین نحو این موضوع را پیگیری کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان امانت‌های مردم در دست ما هستند چرا که مردم به من و شما اعتماد کرده و نباید خود را از این قضیه جدا بدانیم و دیگران را مقصر بدانیم.

بطحایی عنوان داشت: ما نباید فراموش کنیم که وظیفه اداره آموزش و پرورش نظارت بر تمام دستگاه‌های زیرمجموعه خودش است و باید این حادثه و موضوع را به طور جدی پیگیری کنیم، زیرا مهمترین وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت حفاظت از روح و ذهن و جسم دانش آموزان است.

وی تاکید کرد: طی بخشنامه‌ای که فرستاده خواهد شد باید تیمی متشکل از بازرس‌های آموزش و پرورش ظرف مدت ۲۰تا ۲۵روز از همه مدارس غیرانتفاعی را بازرسی کنند چه بسا بسیاری دیگر از این مدارس ناایمن وجود داشته باشند.

بطحایی تصریح کرد: ما مدعی هستیم که امانتدار بچه‌های مردم هستیم، نباید اینگونه نشان دهیم که مسئولیت پذیری آموزش و پرورش در همین حد است لذا باید به مراجع قضایی شکایت شود و نگذاریم که اعتبار پایگاه اجتماعی آموزش و پرورش در معرض خطر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه ۴۰سال از انقلاب اسلامی گذشته است و هنوز شاهد ادارات دولتی پر زرق و برق هستیم، اما مدارس ما شبیه مخروبه است، ابراز کرد: مردم نباید اجازه بدهند که اینگونه مشکلات پدید بیاید و راضی نشوند که آجر‌های مدرسه روی سر فرزندان شان فرو بریزد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: واقعاً برای کشوری که ادعا دارد آموزه‌های حکومتی آن از نوع دینی، و انقلاب آن از نوع فرهنگی می‌باشد؛ فجیع است که تبعیض بین ساختمان‌های مدارس و ادارات دولتی به این گونه باشد.

بطحایی اظهار کرد: نباید بگذاریم در استانی که مورد توجه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مقامات عالی کشور است چنین اتفاقاتی بیفتد، اما باید خیلی سریع و بدون ملاحظات و طبق قانون برخورد کنیم و به هیچ عنوان طبق احساسات کاری را پیش نبریم.

وی تأکید کرد: من از همه مشکلات موجود آگاه و آن‌ها را قبول دارم، اما نباید این مشکلات به گونه‌ای شود که ما هیچ کاری انجام ندهیم چرا که مهمترین وظیفه ما در هر شرایطی مراقبت از بچه‌های مردم است.

وزیر آموزش و پرورش  گفت: من از همه همکاران می‌خواهم با تمام فشار‌های کاری زیادی که دارند این موضوع بسیار مهم را پیگیری کنند و نگذارند در کنار همه زحمات آن‌ها یک کوتاهی و قصور باعث بروز یک اتفاق ناگوار شود.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *