هدیه ویژه ازدواج شهرداری تهران به زوجین

15:28 - 22 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۷۵۴۸
هدیه ویژه ازدواج شهرداری تهران به زوجین
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران از سفر به عتبات به عنوان هدیه ویژه ازدواج شهرداری به کارکنان شاغل در این نهاد خبر داد.

خبرگزاری میزان - بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، مجید باقری معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، ضمن تبریک هفته ازدواج، تشکیل خانواده را امری مقدس و یکی از مهمترین عوامل مهم در پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: آیات و احادیث بی شماری در خصوص اهميت ازدواج بیان شده چراکه ایجاد جامعه سالم جز با تشکیل خانواده سالم میسر نیست.

وی رفع موانع، ایجاد انگیزه و ارائه تسهیلات تشویقی را از مهمترین عوامل موثر در کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش این سنت حسنه دانست و اظهار داشت: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اهمیت امر تسهیلگری در ازدواج جوانان مورد تاکید قرار گرفته و برهمین اساس لازم است تمامی سازمانها زمینه افزایش آن را در جامعه فراهم سازند.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران  با بیان اینکه شهرداری تهران در جهت افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است، تخصیص وام کم بهره فوری و بدون ضامن فرزندآوری و ازدواج در راستای اجرای محور همیار و نوبهار بسته خرسندساز را از جمله این تسهیلات عنوان کرد و یادآور شد: از ۲۲ آبان سال ۱۴۰۱ و همزمان با رونمایی از بسته خرسندساز این تسهیلات به تمامی مشمولین تخصیص یافته و خوشبختانه افزایش قابل توجهی را در این دو حوزه شاهد بوده‌ایم.

باقری در ادامه وام قرض الحسنه ویژه ازدواج را ۵۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: اعطای ۵۰ میلیون تومان وام کم بهره همزمان با تولد فرزند اول و دوم، صد میلیون تومان به فرزند سوم و ۲۰۰ میلیون تومان ویژه فرزند چهارم از دیگر حمایت‌هایی است که خوشبختانه رضایت حداکثری کارکنان را به دنبال داشته است.

وی در ادامه از سفر به عتبات و زیارت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان هدیه ویژه ازدواج شهرداری تهران به زوجین یادکرد و اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی صورت پذیرفته تمامی کارکنانی که تاریخ عقد ازدواج آنان پس از رونمایی از بسته خرسند ساز است و تاکنون از تورهای گردشگری محور همیار برخوردار نشده اند، از این هدیه معنوی بهره مند خواهند شد.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: همکاران مشمول این طرح انشاالله در زمان برگزاری دعای پرفیض عرفه در کربلا حضور خواهند شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *