اولین محموله اتوبوس‌های چینی طی یک ماه آینده وارد کشور می‌شود

13:45 - 21 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۷۳۵۹
اولین محموله اتوبوس‌های چینی طی یک ماه آینده وارد کشور می‌شود
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: باتوجه به رایزنی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، اولین محموله اتوبوس، تاکسی و ون برقی یک ماه دیگر از چین وارد تهران خواهد شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام شهر، پرویز سروری با بیان اینکه ۱۲۰ دستگاه اتوبوس داخلی در روز‌های پیش رو به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود، اظهار کرد: بر اساس پیگیری‌‎های صورت گرفته اولین محموله اتوبوس‌های برقی از چین هم طی یک ماه آینده وارد کشور خواهد شد.

وی افزود: این اتوبوس‌ها هم می‌تواند بر تقویت حمل و نقل عمومی پایتخت اثرگذار باشد و هم در بهبود وضعیت محیط زیست و کاهش آلاینده‌های تأثیرگذار است.

سروری با بیان اینکه اولین محموله وارداتی از چین شامل اتوبوس، ون و تاکسی است، یادآور شد: محموله‌های بعدی نیز به تدریج وارد خواهد شد. در محموله اول بیش از یکصد دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت اضافه می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، ۲۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ۱۰ هزار دستگاه ون باید ظرف ۶ ماه آینده وارد تهران شوند و قرارداد به مرحله نهایی و قطعی برسد؛ آنچه اهمیت دارد این است که محموله اول وارد شود بعد از آن شرایط برای ورود محموله‌های بعدی فراهم شود.

وی ادامه داد: رفع موانع گمرکی مشکل شهرداری نیست، اما باتوجه به همکاری‌های دولت و جلسات برگزار شده در مدت اخیر، امید زیادی داریم که مشکلات برطرف و مدت زمان ترخیص محموله وارداتی تسریع شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *