قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران به درخواست ۸۸ نفر از مراجعان در ملاقات مردمی رسیدگی کرد

11:58 - 21 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۷۳۲۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران به درخواست ۸۸ نفر از مراجعان در ملاقات مردمی رسیدگی کرد
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران همراه دو معاون قضایی رئیس کل دادگستری با حضور در مرکز ارتباط مردمی قوه قضاییه به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی ۸۸ نفر از مراجعه کنندگان پرداختند و دستورات مقتضی را صادر کردند.

خبرگزاری میزان- پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی که مردمی بودن و مهمتر از آن مردمی ماندن را از ویژگی‌های لازمِ هر مسئول نظام اسلامی خواندند و در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه برای ملاقات بی واسطه مسئولان قضایی با مردم، حاجی رضا شاکرمی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران به همراه سیدمهدی رستگاری معاون قضایی رئیس کل و رضا کمیلی مقدم معاون قضایی رئیس کل دادگستری تهران در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور یافتند و با ۸۸ نفر از مراجعانی که برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی خود به این مرکز مراجعه کرده بودند دیدار و به پرونده‌های آن‌ها رسیدگی کردند.

حاجی رضا شاکرمی با اشاره به درخواست‌های متفاوت مراجعین و بررسی ۲۵ موضوع پرونده در این ملاقات اظهار کرد: درخواست‌های مراجعه کنندگان در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه متفاوت است به طوری که برخی از افراد خواستار تسریع در رسیدگی هستند.

وی افزود: تراکم کار و میزان ورودی به شعب در دادگستری استان تهران بسیار زیاد است و مردم انتظار دارند که پرونده‌های آن‌ها هرچه سریع‌تر رسیدگی شود.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: درخواست متقاضیان دیگر در این ملاقات مردمی مربوط به پرونده‌های کثیرالشاکی بود به طوری که خواستار شناسایی و مزایده هرچه سریع‌تر اموال محکوم علیه بودند تا به اموالشان دست یابند.

وی ادامه داد: پرونده‌های کثیرالشاکی پیچیدگی‌های خاصی دارند چرا که ممکن است توسط افراد مختلف، بانک ها، اداره مالیاتی و... توقیف شده‌باشند؛ بنابراین باید پیگیری شود تا مشکل مردم رفع و به نحوی رد مال‌ها انجام شود.

شاکرمی اظهار کرد: درخواست‌های برخی از متقاضیان نیز اعمال ماده ۴۷۷ بود و به دلیل اینکه معاونت نظارت و پیگیری در بحث اعمال این ماده در دادگستری استان تهران فعال است و اگر مراجعه کننده با دلایل و مدارک درخواستی ارائه کند، دادگستری استان تهران می‌پذیرد و پس از بررسی اعلام نظر می‌کند بر همین اساس پیشنهاد دادیم که اگر شخصی خواستار اعمال ماده ۴۷۷ است به این معاونت مراجعه کند.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: ملاقات مردمی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *