گفت‌وگو|

۲۱ پرونده قصاص طی یک سال گذشته در استان مازندران به صلح و سازش قطعی رسیده است

11:51 - 16 تير 1403
کد خبر: ۴۷۷۶۹۶۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲۱ پرونده قصاص طی یک سال گذشته در استان مازندران به صلح و سازش قطعی رسیده است
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: از تیرماه سال گذشته تاکنون ۲۱ پرونده قصاص، با تلاش معاونت حل اختلاف استان منجر به سازش قطعی و ۵۹ فقره سازش غیرقطعی شد.

 عباس پوریانی در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: با توجه به اینکه برقراری صلح و سازش زمان‌بر و نیازمند پیگیری‌ها، برگزاری جلسات متعدد و تلاش‌های بسیاری است، میانجی‌ها و اعضای شوراهای حل اختلاف توانستند در سال گذشته ۳۷ درصد کل پرونده‌ها را به صلح وسازش برسانند.

وی با اشاره به اهمیت برقراری شیوه‌های ارتباطی برای برقراری صلح وسازش گفت: ۴۳۹ پرونده مهم در ۳۸۵ شعبه شهری و روستایی با تلاش اعضا به صلح وسازش رسید که گامی مهم و ارزنده است.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه از تیرماه سال گذشته تا کنون ۲۱ پرونده قصاص منجر به سازش قطعی و ۵۹ فقره سازش غیرقطعی شده است، گفت: در جهت تحول و ایجاد انگیزه بیشتر در قضات و کارکنان حل اختلاف، اقدامات خوبی صورت گرفته است و با بازدید و پایش مستمر عملکرد‌ها و میزان برقرای صلح و سازش برنامه‌ر‌یزی می‌شود.

پوریانی بر ارتقا و گسترش فرهنگ صلح وسازش تاکید و اظهار کرد: در سال گذشته با برگزاری پویش‌های مناسبتی مانند به احترام امام رئوف(ع) می‌بخشم، به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم، به احترام حضرت زهرا (س) می‌بخشم، و به حرمت علی (ع) می‌بخشم نسبت به ارتقا مشارکت‌های مردمی اقدام شد همچنین با رضایت اخذ شده در پرونده‌های زندانی‌دار، ۹۷۶ نفر از زندان آزاد شدند.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *