اولین پژوهشگاه علوم‌ پزشکی در مشهد مقدس افتتاح و به نام شهیدرئیسی نامگذاری شد

10:57 - 04 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۴۹۰۷
اولین پژوهشگاه علوم‌ پزشکی در مشهد مقدس افتتاح و به نام شهیدرئیسی نامگذاری شد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افتتاح اولین پژوهشگاه علوم پزشکی کشور به نام شهید‌رئیسی در خراسان رضوی و ۲۲ طرح دیگر نیز در ۷ شهرستان این استان خبر داد و گفت: ۳ هزار میلیارد تومان هزینه طرح‌هایی بوده است که امروز افتتاح می‌شود.

خبرگزاری میزان - مجتمع شهید دکتر خوارزمی به عنوان بزرگترین مجتمع آموزشی وزارت بهداشت همچنین ۲۲ طرح مهم آموزشی، پژوهشی بهداشتی و درمانی امروز در خراسان رضوی آغاز به کار می‌کند.

یکی از طرح‌های مهم امروز افتتاح پژوهشگاه علوم پزشکی کشور در مشهد مقدس است که به نام شهید رئیسی نامگذاری شد. افتتاح ۲۲ طرح دیگر نیز در ۷ شهرستان استان خراسان رضوی به صورت بر خط انجام می‌شود. اکثر پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند تحقیقاتی، پژوهشی و درمانی هستند.

بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره افتتاح طرح‌های مهم امروز گفت: چند مرکز تحقیقاتی یک پژوهشکده و چند پژوهشکده یک پژوهشگاه را درست می‌کنند، امروز اولین پژوهشگاه علوم پزشکی در مشهد مقدس افتتاح و به نام شهید رئیسی نامگذاری شده است.

وی افزود: این مرکز به عنوان یک مرکز مجهز با پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها بنیانگذاری شده است زمانی که در دولت مردمی آیت الله رئیسی این طرح را آغاز کردیم این بنا حدوداً ۶۰ درصد پیشرفت کرده بود، ولی در مدت این سه سال این بنا کامل شد. در حال حاضر حدود ۴ طبقه با ۲۵ آزمایشگاه پیشرفته در این مرکز قرار دارد. در این مجموعه سعی کردیم که تمام امکانات را در یک مکان متمرکز کنیم تا تمام مراکز تحقیقاتی از آن استفاده کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  درباره ۲۲ طرح شهرستان‌های استان خراسان رضوی گفت: امروز ۲۲ طرح را که ۳ طرح آن آموزشی پژوهشی، ۱۱ طرح درمانی و ۸ طرح بهداشتی است افتتاح می‌کنیم. در مجموعه ۳ هزار میلیارد تومان هزینه طرح‌هایی بوده است که امروز افتتاح می‌شود.

عین الهی اظهار کرد: در این سه سال کار‌های بسیار زیادی با حضور رئیس جمهور آغاز شد و امسال سال بهره‌برداری بود و قول داده بودیم در ماه حداقل هزار تخت را افتتاح کنیم. افتتاح‌های بسیار زیادی در طول کشور داریم که با عنوان تعالی سلامت و ادامه خدمت نامگذاری شده است ما راه شهید رئیسی را ادامه خواهیم داد تا خدمتی که به مردم انجام دادند و برنامه‌ای که برای ما مشخص کردند را با تمام قدرت ادامه دهیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *