اسامی کامل نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

10:28 - 22 ارديبهشت 1403
کد خبر: ۴۷۷۲۵۲۲
دسته بندی: سیاست ، عمومی
اسامی کامل نمایندگان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ برگزار و اسامی کامل نمایندگان راه یافته به مجلس مشخص شد.

خبرگزاری میزان - دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد. در مرحله اول انتخابات، ۲۴۵ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقی‌مانده به مرحله دوم رسید.

مرحله دوم انتخابات دوازدهم مجلس، در ۲۲ حوزه انتخابیه، جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ برگزار شد.

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تهران

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدمحمود نبویان

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

امیرحسین ثابتی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

حمید رسایی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

محمدباقر قالیباف 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

رضا تقی‌پور

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

روح الله ایزدخواه

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مرتضی اقاتهرانی 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

منوچهر متکی 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

اسماعیل کوثری 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مهدی کوچک‌زاده

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدعلی یزدی خواه 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

علی خضریان

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مالک شریعتی نیاسر

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

کامران غضنفری

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

احمد نادری 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

ابراهیم عزیزی 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

پیمان فلسفی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سمیه رفیعی 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

ابوالفضل ظهره وند

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

روح الامینی نجف آبادی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

محمد سراج

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

ابوالقاسم جراره 

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

لاجوردی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

زینب قیصری

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

علیرضا سلیمی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

سیدمرتضی محمودی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مجتبی زارعی

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

بیژن نوباوه وطن

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

صمصامی مزرعه آخوند

تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس

مجتبی رحمان دوست 

دماوند و فیروزکوه

شاهرخ رامین

رباط‌کریم و بهارستان

حسن قشقاوی

ورامین، پیشوا و قرچک

علی خزائی

شهریار، قدس و ملارد

  سعید آجورلو

پاکدشت

فرهاد بشیری

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

همدان و فامنین

   حمیدرضا حاجی بابایی

همدان و فامنین

عباس صوفی

ملایر 

احدآزادیخواه

ملایر 

احمد آریایی‌نژاد

رزن و درگزین

ابوالحسن مصطفوی

بهار و کبودرآهنگ

فتح‌الله توسلی

نهاوند

   علیرضا نثاری

اسدآباد

   اکبر رنجبرزاده 

تویسرکان

محمدمهدی مفتح

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان یزد

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

یزد، اشکذر و بخش ندوشن و دهستان سورک

 محمد صالح جوکار 

اردکان

مصطفی پوردهقان

مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد

محمدرضا صباغیان 

تفت و میبد

جلیل میرمحمدی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گیلان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

رشت

جبار کوچکی‌نژاد

رشت

مهدی فلاح

رشت

محمدرضا احمدی

لنگرود

مهرداد لاهوتی

رودبار

مهرداد گودرزوند

بندر انزلی

احمد دنیامالی

صومعه‌سرا

سعید رحمت زاده

رودسر و املش

محمدعلی جانی شوکی

تالش، رضوان‌شهر و ماسال

 یاسر اسلام دوست

فومن و شفت

سید کریم معصومی خسروآبادی

آستانه اشرفیه

ابراهیم نجفی

لاهیجان و سیاهکل

سلمان زارع

آستارا

ولی داداشی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان لرستان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

خرم‌آباد، چگنی و دوره

رضا سپه‌وند

خرم‌آباد، چگنی و دوره

هادی هاشمی‌نیا

بروجرد

عباس گودرزی

بروجرد

فاطمه مقصوری

الیگودرز

حمیدرضا گودرزی

دلفان و سلسله

محمدحسین محمدی

دورود و ازنا 

روح الله لک علی آبادی

پلدختر

   حمیدرضا کاظمی

کوهدشت و رومشگان

علی امامی راد

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مازندران

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

ساری و میان‌دورود

    عالیه زمانی    

ساری و میان‌دورود

علی بابایی

قائمشهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ، و سوادکوه‌شمالی

عمران عباسی کالی

قائمشهر، سوادکوه، جویبار سیمرغ، و سوادکوه‌شمالی

علی کشوری

نوشهر، چالوس و کلاردشت

کامران پولادی

بهشهر، نکا و گلوگاه

غلامرضا شریعتی

بابلسر و فریدونکنار

علی‌اصغر باقرزاده

آمل

 رضا حاجی پور

تنکابن، رامسر و عباس‌آباد

شمس الدین حسینی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

اراک، کمیجان و خنداب

سیدمحمد جمالیان

اراک، کمیجان و خنداب

نادر قلی ابراهیمی

خمین

محمد بیات

محلات و دلیجان

محمد جلالی

تفرش، آشتیان و فراهان

ولی الله بیاتی 

شازند     

 هادیان پور

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر

احمد مرادی

بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر

فاطمه جراره

بندر عباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر

محمد آشوری

بندر لنگه، بستک و پارسیان

  احمد جباری

میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد

عبدالکریم هاشمی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کردستان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

سقز

محسن بیگلری    

سنندج و دیواندره

سالار مرادی

سنندج و دیواندره

محسن فتحی

بیجار

علیرضا زندیان

رامیان و آزادشهر 

 جمشید قائم مقام

سنقر و بانه

سید جواد حسینی کیا

قروه و دهگلان

رسول شیخی زاده

مریوان و سروآباد

امید کریمیان

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

کرمان و راور 

 حسن پوربیگلری

کرمان و راور 

مجید دوست علی

رفسنجان و انار

احمد انارکی محمدی

زرند و کوهبنان

عبدالحسین همتی

کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب

منصور شکراللهی

سیرجان و بردسیر

محمد معتمدی زاده

جیرفت و عنبرآباد 

بهنام سعیدی

بم، ریگان، فهرج و نرماشیر 

موسی غضنفرآبادی

شهر بابک

غلامرضا نویدی

بافت، رابر و ارزوئیه

یاسر سلیمانی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمانشاه

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

کرمانشاه 

  محمد رشیدی  

کرمانشاه 

عبدالرضا مصری

کرمانشاه 

فضل اله رنجبر

کنگاور، صحنه و هرسین

وحید احمدی

اسلام‌آباد غرب و دالاهو

مجتبی بخشی پور

قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب

فتح‌الله‌ حسینی

سنقر 

سیدجواد حسینی کیا

پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی و روانسر

رستگار یوسفی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده 

محمد موحد

گچساران و باشت

تاجگردون

بویراحمد و دنا

محمد بهرامی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

گرگان و آق‌قلا

 رمضانعلی سنگدوینی

گرگان و آق‌قلا

 عبدالغفور امانزاده 

مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه

سید نجیب حسینی 

رامیان و آزادشهر 

جمشید قائم مقام

علی‌آباد

رحمت الله نوروزی

کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان

عبدالجمال میری

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

شاهرود، میامی و بسطام

 احمد عجم 

بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان

 شهریاری

بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان

سیدمحمد پاکمهر

دامغان

 علی اکبر علیزاده

گرمسار و آرادان

یاسر عربی

سمنان، مهدی شهر، سرخه

عباس گلرو

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

زاهدان

حسینعلی شهریاری

زاهدان

حسین مالکی

زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

محمد سرگزی

زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

فرهاد شهرکی

چابهار، کنارک، قصرقند شهر و بخش مرکزی نیک‌شهر 

انور بجارزهی

خاش، میرجاوه و بخش‌های نصرت‌آباد و کورین

علی کرد

ایرانشهر، دلگان، بمپور، سرباز، فنوج و بخشهای بنت، لاشار

   رحمدل بامری

سراوان، سیب، سوران و زابلی

محمد نوردهانی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

شیراز و زرقان

روح الله نجابت

شیراز و زرقان

جعفر قادری

شیراز و زرقان

ابراهیم عزیزی

شیراز و زرقان

سیداسماعیل حسینی

داراب و زرین‌دشت

محمدجواد عسکری

سروستان، کوار و خرامه

توکل شوریجه

مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد

اسفندیار عبدالهی

لارستان، خنج، گراش و اوز 

علاالدین بروجردی

فسا

حسنعلی محمدی

جهرم و خفر

محمدرضا رضایی کوچی 

آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان

رحیم زارع

نی‌ریز، استهبان و بختگان 

فرهاد طهماسبی

ممسنی و رستم 

  امید نصیری 

اقلید

مسلم صالحی

فیروزآباد، فراش‌بند، قیر و کارزین

  محمدمهدی فروردین

کازرون و کوه‌چنار

 غلامرضا  ناصرابادی

لامرد و مهر 

سید موسی موسوی

سپیدان و بیضاء

    اردلان اکبرپور   

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قزوین

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

قزوین، آبیک و البرز

سالار ولایتمدار

قزوین، آبیک و البرز

فاطمه محمد بیگی

تاکستان

عباس بیگدلی

بوئین‌زهرا و آوج

روح الله عباس پور

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قم

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

قم

مجتبی ذوالنوری

قم

محمدمنان رئیسی

قم

قاسم روان‌بخش

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

بیرجند، درمیان و خوسف

سیدحسن هاشمی

فردوس، سرایان، طبس و بشرویه

محمد نصیری

نهبندان و سربیشه 

مصطفی نخعی

قائنات و زیرکوه

سلمان اسحاقی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

مشهد و کلات

نصرالله پژمان فر

مشهد و کلات

میثم ظهوریان

مشهد و کلات

اصغر نخعی راد

مشهد و کلات

اخلاقی‌امیری

تربت‌جام، تایباد، باخزر و صالح‌آباد

 عثمان سالاری

کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد     

 جواد نیک بین

تربت‌حیدریه، مه، ولات و زاوه

محسن زنگنه

چناران، بینالود و طرقبه شاندیز

  حسین امامی راد 

گناباد و بجستان

هادی محمدپور

سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن

بهروز محبی نجم آبادی

سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن

محمدرضا محسنی ثانی

نیشابور و فیروزه 

سید یحیی سلیمانی

نیشابور و فیروزه 

 محمد رستمی

فریمان، سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه 

سیداحسان قاضی زاده  

قوچان و فاروج

 علی آذری

درگز

حسین محمدزاده

خواف و رشتخوار

 امیر توکلی رودی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی و مهران

فریدون همتی

ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی و مهران   

سارا  فلاحی 

دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره 

اسدالله چراغی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

کرج، اشتهارد و فردیس

علیرضا عباسی

کرج، اشتهارد و فردیس

علی شیرین زاد

ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان

 علی حدادی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

اصفهان

 امیرحسین بانکی فرد 

اصفهان

عباس مقتدایی

اصفهان

مهدی طغیانی

اصفهان

بخشی دستجردی

اصفهان

حامد یزدیان

نجف‌آباد، تیران و کرون

 ابوالفضل ابوترابی

فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میاندشت

  اسماعیل سیاوشی

مبارکه

زهرا سعیدی مبارکه

اردستان

بخشایش اردستانی

شاهین‌شهر، میمه و برخوار

حسینعلی حاجی دلیگانی

شهرضا و دهاقان

حبیب قاسمی

خمینی‌شهر 

محمدتقی نقدعلی

نایین، خور و بیابانک

الهام آزاد

سمیرم

رحیم کریمی

نطنز و بخش قمصر

حسین عبدلی

لنجان

رجایی ریزی - علی کیانی

کاشان و آران بیدگل 

مصطفی معينی ارانی

فلاورجان

رمضان رحیمی

گلپایگیان

   سید مسعود خاتمی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اردبیل

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

اردبیل، نمین، نیر و سرعین

علی نیکزاد 

اردبیل، نمین، نیر و سرعین

 صدیف بدری

اردبیل، نمین، نیر و سرعین

احد بیوته

مشکین‌شهر

  بابک رضازاده  

پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز

فهیمی

خلخال و کوثر

وحید کنعانی

گرمی

محمد خوش سیما

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال‌وبختیاری

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

لردگان و خانمیرزا 

 موسوی بیدلی

شهرکرد، بن و سامان

 احمد راستینه

بروجن

غلامرضا میرزایی

اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار

  حمیدرضا عزیزی  

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

کنگان، دیر، جم و عسلویه

موسی احمدی

دشتی و تنگستان

غلامحسین زارعی

بوشهر، گناوه و دیلم

جعفر پورکبکانی 

دشتستان

ابراهیم رضایی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

ارومیه 

حاکم ممکان

ارومیه 

شهین جهانگیری 

ارومیه 

سلمان ذاکر

سلماس

یعقوب رضا زاده 

مهاباد

سلام ستوه

میاندوآب

 علی احمدی 

شاهین‌دژ و تکاب

محمد میرزایی

نقده و اشنویه

عبدالکریم حسین زاده

خوی و چایپاره

 عادل نجف زاده

پیرانشهر و سردشت

    کمال حسین پور

بوکان

محمد قسیم عثمانی

ماکو، چالدران، پلدشت و شوط

عمر علیپور  

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان‌شرقی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

تبریز، آذرشهر و اسکو

روح الله متفکر آزاد

تبریز، آذرشهر و اسکو

مسعود پزشکیان

تبریز، آذرشهر و اسکو

علی جعفری آذر

تبریز، آذرشهر و اسکو

علیرضا منادی سفیدان

تبریز، آذرشهر و اسکو

رضا صدیقی

تبریز، آذرشهر و اسکو

علیرضا نوین

بستان‌آباد

غلامرضا نوری

ملکان

زهرا خدادادی

شبستر 

محمود طاهری

سراب

   مجید بصیرپور     

میانه

مریم عبدالهی 

میانه

مهدی اسماعیلی

کلیبر، خداآفرین و هوراند

 بهنام رضوانی

هشترود و چاراویماق

 فرامرز شاهسواری

بناب

محمد باقری

ورزقان

 رضا علیزاده

مرند و جلفا

حبیب زاده

مراغه و عجب‌شیر

فرید موسوی

اهر و هریس

لطف‌الله عبداللهی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان زنجان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

زنجان و طارم

مصطفی طاهری

زنجان و طارم

نبی‌اله محمدی

ابهر

منصور علیمردانی

ماه‌نشان، ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق

جمال موسوی

خدابنده

احمد بیگدلی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

مجتبی یوسفی

اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

محسن موسوی

اهواز، باوی، حمیدیه و کارون

محمد امیر

آبادان

جلیل مختار

آبادان

جواد سعدون زاده

آبادان

سیدمحمد مولوی

بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان و بخش جولکی

   امیر حیات مقدم  

دزفول

عباس پاپی زاده

رامهرمز و رامشیر

امیرحسین نظری

شادگان

هاشم خنفری پورجعفری

مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا

علی عسگرظاهری

اندیمشک

جهانبخش قلاوند

ایذه و باغملک

فرشاد ابراهیم پورنورآبادی

شوشتر و گتوند

محمدسادات ابراهیمی

خرمشهر

مصطفی مطورزاده

بهبهان و آغاجری

محمدطلا مظلومی

دشت آزادگان و هویزه 

 مجید ظاهری

شوش و کرخه

 محمد کعب عمیر

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خراسان شمالی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان

محمد مهدی شهریاری

بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان

سیدمحمد پاکمهر

شیروان

عباس قدرتی

اسفراین

هادی قوامی

نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در اقلیت‌های مذهبی

حوزه انتخابیه

نماینده منتخب

زرتشتیان

بهشید برخوردار

کلیمیان

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی

مسیحیان ارمنی جنوب ایران

 گغارد منصوریان

مسیحیان ارمنی شمال ایران 

آرا شاوردیان

مسیحیان آشوری و کلدانی

شاری انویه تکیه

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *