موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی آسیا و اقیانوسیه/ استاندارد ایران در تراز جهانی قرار گرفت

10:37 - 28 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۸۳۴۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی آسیا و اقیانوسیه/ استاندارد ایران در تراز جهانی قرار گرفت
طبق اعلام اتحادیه تایید صلاحیت آسیا-اقیانوسیه (APAC) مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در ارزیابی همترازی با کسب ۹۷ درصد رای مثبت (از مجموع ۶۱ رای، ۵۴ رای مثبت و ۵ رای ممتنع) موفق به تمدید و افزایش عضویت کامل خود در این اتحادیه شد.

خبرگزاری میزان- مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ضمن تبریک ظفر غرورآفرین دفاع مسلم عملیات «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران؛ پیروزی مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران را در این ارزیابی به ملت بزرگ ایران و همه ذی نفعان تبریک گفت و اظهار داشت: این موفقیت که بعد از گذشت سه دهه با تلاش همه همکاران خدوم در این مرکز به وقوع پیوست؛ موتور محرک تجارت ایران عزیز خواهد بود که به لطف الهی واخلاص دلسوزان؛ این فجر فنی در ابتدای سال جهش تولید با مشارکت مردم به وقوع پیوست.

گفتنی است؛ عضویت در اتحادیه تایید صلاحیت بین المللی به مشتریان و متقاضیان سازمان‌های اعتبار بخشی اطمینان می‌دهد که نظام تایید صلاحیت کننده شایستگی بین المللی انجام فعالیت‌های مربوطه را دارد در همین راستا گواهی نامه‌های صادره توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در سرتاسر دنیا معتبر و مورد اطمینان است.

وی ادامه داد: با توجه به صدور گواهینامه و امضای موافقتنامه شناسایی متقابل مرکز با اتحادیه بین المللی تأیید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه، از امروز نتایج آزمون، بازرسی و گواهی‌های صادره توسط نهاد‌های ارزیابی انطباق تحت اعتبار مرکز ملی تایید صلاحیت ایران اعتبار بین المللی پیدا کرده و مورد پذیرش جامعه جهاناست.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: نظام تایید صلاحیت ایران پس از ۲۶ سال در شرایط سخت و شکننده تحریمی با عضویت در اتحادیه بین المللی تأیید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه زمینه ساز جهش تولید شد.

اسلام پناه تاکید کرد: برای ورود به بازار‌های جهانی و تجارت با دنیا که بخش قابل توجهی از تولید ناخالص داخلی کشور‌ها را به خود اختصاص می‌دهد توجه به کیفیت کالا‌ها با الزامات استاندارد کشور‌ها بسیار تعیین کننده و حیاتی است.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: فلسفه شکل گیری نهاد‌های اعتبار بخشی و تایید صلاحیت در دنیا پذیرش محصولات و خدمات همدیگر در سراسر مرز‌های ملی و بین الملی با هدف حذف موانع فنی از جمله حذف آزمون و بازرسی مجدد یک محصول یا خدمت جهت ورود به بازار‌های بین المللی که. این امر زمان و هزینه را برای صنعت و تجارت کاهش می‌دهد، به همین دلیل پیوستن و عضویت مرکز ملی تایید صلاحیت ایران پس از ۲۶ سال و آن همه در ۸ دامنه- فعالیت موثر و جریان ساز تولیدی و اقتصادی در اتحادیه بین المللی تأیید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه کلیه گزارش‌های آزمایشگاه و نهاد بازرسی مورد تایید مرکز موصوف، مورد وثوق مجامع بین المللی در ۱۱۰ کشور مربوطه می‌گردد و تجار و صادرکنندگان ایرانی جهت اثبات تطابق کیفیت کالا‌های خود با الزامات کشور مقصد میتوانند از خدمات نهاد‌های ارزیابی انطباق مستقر در ایران استفاده نمایند و همترازی این مرکز نه تنها زمینه ساز جهش تولید خواهد شد بلکه در تقویت اقتصاد نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت و سبب گشایش در‌های بازار‌های جهانی برای کشور عزیزمان می‌شود.

گفتنی است از جمله آثار این رویداد ملی و بین المللی برای کشورمان توسعه و ارتقاء توافقات تجاری بین المللی دوجانبه و چندجانبه و به رسمیت شناختن نهاد‌های بازرسی و آزمایشگاه‌های معتبر تایید صلاحیت شده توسط دولت‌ها و بخش خصوصی همه کشور‌های عضو است.

موفقیت فنی سازمان ملی استاندارد ایران در ارزیابی همترازی آسیا و اقیانوسیه/ استاندارد ایران در تراز جهانی قرار گرفت

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *