بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص رسیدگی به امور مسافران در شرایط غیرمترقبه

8:48 - 27 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۸۱۰۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص رسیدگی به امور مسافران در شرایط غیرمترقبه
سازمان هواپیمایی کشوری با توجه به شرایط غیر مترقبه حاکم بر پرواز‌های کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه‌های داخلی و بین المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرد.

خبرگزاری میزان - سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد؛ با توجه به شرایط غیر مترقبه حاکم بر پرواز‌های کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه‌های داخلی و بین المللی بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد که به شرح زیر است:

وجه بلیت مسافرانی که پرواز آن‌ها به دلیل شرایط غیر مترقبه کنونی باطل اعلام شده و مسافر قصد انصراف از انجام پرواز را دارد باید بدون کسر جریمه استرداد شود.

بلیت مسافرانی که پرواز آن‌ها به دلیل شرایط غیر مترقبه کنونی باطل اعلام شده، اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاهترین زمان ممکن را دارد باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار و…) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری شده رزرو و صادر شود.

بدیهی است این سازمان جهت انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیر‌های داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوز‌های پروازی فوق العاده اقدام خواهد کرد.

وجه بلیت مسافران که زمان انجام پرواز آن‌ها تا پایان روز جمعه مورخ ۱۴۰۳/۱/۳۱ است در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

تمامی شرکت‌های هواپیمایی باید شرایط فوق الذکر را به طریق موثر به اطلاع کلیه نمایندگی فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد مقتضی صورت پذیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *