ریزش قیمت ارز/ خریداری برای دلار وجود ندارد

13:44 - 26 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۸۰۱۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ریزش قیمت ارز/ خریداری برای دلار وجود ندارد
حمله تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی نه تنها باعث افزایش قیمت ارز نشد بلکه قیمت ارز را با کاهش همراه کرد.

خبرگزاری میزان _ در حالی که برخی از کانال‌ها در فضای مجازی این‌گونه القا کرده بودند که پس از حمله تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی نرخ ارز افزایش می‌یابد، اما این‌گونه نشد و پس از افزایش هیجانی نرخ ارز (دلار) صبح امروز در کانال‌های تلگرامی به فاصله چند دقیقه قیمت دلار با ریزش به کانال‌های ۶۷ هزار تومان عقب‌نشینی کرد.

براساس شنیده‌ها هم اکنون در بازار آزاد فردوسی دلار به قیمت کمتر از ۶۶ هزار تومان به فروش می‌رسد که حتی با این قیمت نیز خریداری برای آن وجود ندارد.

معاملات صرافی‌ها هم در حالی صبح امروز آغاز شد که تقاضا برای خرید نسبت به روز‌های گذشته بسیار کاهش داشت و مشاهدات نشان می‌دهد که مقابل صرافی‌ها نیز خلوت بوده و حضور دلال‌های ارز نسبت به روز‌های گذشته کمتر شده است.

این درحالی است که روز‌های گذشته بازار ارز با هیجانات شدید همراه بود و در کانال‌های تلگرامی حتی قیمت دلار به کانال‌های بالای ۷۰ هزار تومان هم رفته بود، اما امروز پاسخ محکم ایران به رژیم صهیونیستی باعث افزایش فروشنده‌ها و کاهش قیمت شد.

در همین زمینه مجید گودرزی، کارشناس اقتصادی، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در روز‌های گذشته به‌دلیل هیجانات سیاسی، قیمت دلار با افزایش روبه‌رو بود، اما اتفاقات شب گذشته این معادلات را بهم ریخت و اکنون دلار به‌سمت قیمت واقعی خود در حرکت است. 

وی در ادامه افزود: تقابل ایران و رژیم صهیونیستی موجب شد تا تقاضا برای ارز از سوی واردکنندگان و صادرکنندگان با کاهش روبه‌رو شود و اولویت ارز برای سفته‌بازان از بین برود.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه قیمت کنونی ارز واقعی نیست و صرفه اقتصادی ندارد، اعلام کرد: کاهش قیمت ارز پس از حمله تنبیهی ایران قابل پیش‌بینی بود، چرا که قیمت بالای ارز توجیه عقلانی ندارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *