رئیس مجلس: در بررسی جداول بودجه اجازه تصرف در منابع و مصارف را نداریم

10:50 - 26 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۷۹۵۸
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس مجلس: در بررسی جداول بودجه اجازه تصرف در منابع و مصارف را نداریم
قالیباف در پاسخ به نماینده خدابنده درباره رسیدگی بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳، گفت: به هیچ عنوان نه دولت در پیشنهادات خود که در مرحله دوم ارسال می‌کند و نه مجلس در زمان رسیدگی چه در صحن و چه در کمیسیون حق ندارد در منابع و مصارف دست بزند.

خبرگزاری میزان- سید البرز حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از نیرو‌های مسلح و حافظان امنیت از پاسخ دندان شکنی که به رژیم صهیونیستی دادند و امید را در جامعه و کشور ایجاد کردند، گفت: آقای قالیباف بحث بنده بر سر بودجه است، در حال حاضر قسمت دوم بودجه بارگذاری شده، سوال اینجاست شما روشنگری کنید. بحث ما بر سر جداول کلان است یا جداول پیوسته که بارگذاری شده است. تا فردا هم کمیسیون‌ها بیشتر فرصت ندارند.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث بر سر جداول است یا اینکه روند کار به صورتی است که همکاران می‌توانند بر روی پروژه مناطق خود نیز صحبت کنند، قاعده می‌گوید باید بر روی مباحث کلان بودجه‌ای بررسی شود، منطق کار این است که اگر قرار است بر روی مباحث جزئی دستگاه‌ها پیش برویم کار به اتمام نمی‌رسد.

وی افزود: چگونه این مباحث باید مطرح شود، در حال حاضر مسئله گنگ است، اگر نحوه ثبت پیشنهادات به سمت پروژه‌های جزئی برود منطق برنامه ریزی و بودجه ریزی بهم می‌ریزد.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به نماینده خدابنده، گفت: در حال حاضر در مرحله دوم فقط بند (ب) ماده ۱۸۲ را دنبال می‌کنیم یعنی فقط جداول که تاکنون نبوده است. به هیچ عنوان نه دولت در پیشنهادات خود که در مرحله دوم ارسال می‌کنند نه مجلس در زمان رسیدگی چه در صحن چه در کمیسیون حق ندارد در منابع و مصارف دست بزند.

رئیس مجلس ادامه داد: در صدر جدول دوم حق نداریم تبصره و حکم جدیدی بنویسیم، جداول در آنجا است در همین صحن دوستان بدون حکم و تبصره جدید در سرفصل‌ها می‌توانند پیشنهاد داشته باشند.

وی در ادامه یادآور شد: دوستان فناوری و معاونت قوانین آماده اند هرکدام از دوستان که سوال دارند پاسخ دهند، بارگذاری هم به گونه‌ای طراحی شده که در همین راستا است. به غیر از این، سیستم اجازه تغییر نمی‌دهد که جداول وجود دارد، پیوست اول آن طرح‌های عمرانی و پیوست دوم و سوم هم بحث شرکت‌ها و واگذاری دارایی‌ها مشخص شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *