ماهواره‌های «ناهید ۲، سامان ۱ و پارس ۱» در ۱۴۰۳ پرتاب می‌شوند

17:41 - 24 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۷۶۹۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ماهواره‌های «ناهید ۲، سامان ۱ و پارس ۱» در ۱۴۰۳ پرتاب می‌شوند
سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران گفت: اتمام نمونه دوم ماهواره پارس ۱، تکمیل تست‌های نهایی ماهواره ناهید ۲ و سامان ۱ و آماده‌سازی آن‌ها برای پرتاب در سال ۱۴۰۳ انجام می‌شود.

خبرگزاری میزان - سالاریه، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران درباره دستاورد‌های شیرین پژوهشی پژوهشگاه در سالی که گذشت اظهار کرد: دریافت جایزه ملی سازمان حامی پژوهش و فناوری توسط پژوهشگاه، ارتقای رتبه پژوهشگاه در نظام رتبه‌بندی مراکز پژوهشی، کسب رتبه الف دوفصلنامه علوم، فناوری و کاربرد‌های فضایی، عقد قرارداد پژوهشی با دانشگاه‌های برتر، عقد چندین قرارداد پروژه سرریز فناوری و شرکت فعال پژوهشگاه در نمایشگاه‌های گوناگون ملی و بین‌المللی از جمله دستاورد‌های پژوهشگاه بود.

سالاریه تصریح کرد: استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور برای طراحی و ساخت ماهواره و نیز توسعه زیست‌بوم بخش خصوصی و واگذاری سیستم‌سازی به این بخش، یکی از مهم‌ترین سیاست‌ها و برنامه‌های کلان بخش فضایی کشور در سال ۱۴۰۳ است که در این بین، پژوهشگاه باید نقش راهبری و نظارت را ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: اتمام نمونه دوم ماهواره پارس ۱، تکمیل تست‌های نهایی ماهواره ناهید ۲ و سامان ۱ و آماده‌سازی آن‌ها برای پرتاب و نیز تجاری‌سازی دستاورد‌ها در سطح بین‌المللی از دیگر برنامه‌های مهم پژوهشگاه در سال ۱۴۰۳ است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *