بازتاب همایش وحدت در سایه قدس در آنکارا

18:53 - 21 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۷۴۸۲
بازتاب همایش وحدت در سایه قدس در آنکارا
همایش «وحدت در سایه قدس» به مناسبت روز جهانی قدس و به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد.

خبرگزاری میزان - برگزاری همایش دومین «وحدت در سایه قدس» که به مناسبت روز جهانی قدس و به ابتکار رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد، در رسانه‌های صوتی، تصویری و نوشتاری ترکیه بازتاب یافت.

در حالیکه دامنه اعتراضات مردم ترکیه در ماه‌ها و روز‌های اخیر علیه تداوم مراودات تجاری این کشور با رژیم صهیونیستی روز به روز در حال گسترش است، حضور نمایندگان رسانه‌های این کشور و بازتاب گسترده این همایش در رسانه‌های ترکیه‌ای را می‌توان نشانه‌ای مهم دال بر حمایت عمومی و رسانه‌ای از جریان مقاومت و متعاقبا، مخالفت ماهوی با رژیم اشغالگر قدس تلقی کرد.

پخش مستقیم و کامل همایش از سوی برخی کانال‌های ماهواره‌ای ترک زبان و سخنرانی شخصیت‌های برجسته سیاسی در این همایش نیز بیانگر همین اهمیت است.

خبرگزاری دولتی آناتولی از جمله انتشاردهندگان خبر این همایش بود که با درج چند عکس و انتخاب جملات برجسته از سخنان سخنرانان، به انعکاس خبر همایش اقدام کرد.

این خبرگزاری در بخشی از گزارش خود، به سخنان تمل کرم‌الله اوغلو، رهبر حزب سعادت ترکیه در قبال بحران فلسطین، اشاره کرد و نوشت: امروز در مقابل چشمان بشریت، شاهد وقوع یک نسل کشی وقیحانه و آشکار در غزه هستیم. اسرائیل آشکارا مدارس، بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها و اماکن مذهبی را هدف قرار می‌دهد و مردم بیگناه اعم از زن و کودک را می‌کشد.

همچنین پایگاه خبری پربیننده "Haberler" در گزارش خود از این همایش، به انعکاس بخشی از سخنرانی لتساتسی دوبا سفیر آفریقای جنوبی در ترکیه پرداخت.

وی خطاب به مدعوین و مخاطبان همایش تاکید کرد که مسئله فلسطین از هفتم اکتبر امسال آغاز نشده و ریشه یابی بحرانی که اکنون شاهد آن هستیم، به سال‌ها قبل (زمان اشغال فلسطین) باز می‌گردد.

پایگاه خبری "sondakika" نیز برگزاری دومین همایش وحدت در سایه قدس، آن هم در بحبوحه جنگ غزه را تلاشی از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برای تمرکز افکار عمومی بر مسئله قدس و آزادی فلسطین قلمداد کرد.

این پایگاه خبری، به انعکاس جمله‌ای از حسن حبیب‌الله‌زاده، سفیر ایران در ترکیه پرداخت که در آن، بر لزوم تلاش همه بازیگران جهانی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر قدس در غزه تاکید شده است.

کانال‌های تلویزیونی، قدس تی‌وی، کانال اولوسال و تی‌وی ۵ نیز تصاویر این همایش را در بخش‌های تحلیلی و خبری خود بازتاب دادند.

در همایش وحدت در سایه قدس، علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، سفیر آفریقای جنونی، پروفسور محمود ارول قلیچ، مدیرکل موسسه فرهنگی و هنری سازمان کشور‌های اسلامی (ارسیکا) و تمل کارا ملا اوغلو، دبیرکل حزب سعادت ترکیه سخنرانی کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *