رایزن فرهنگی ایران: باید از هنر و فرهنگ برای حمایت از مردم غزه استفاده کرد 

18:48 - 21 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۷۴۸۱
رایزن فرهنگی ایران: باید از هنر و فرهنگ برای حمایت از مردم غزه استفاده کرد 
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، گفت: حمایت همه جانبه از ملت فلسطین، به معنای استفاده از همه ابزار‌ها و زمینه‌ها در پیشبرد این حمایت مقدس است. 

خبرگزاری میزان - سید قاسم ناظمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: امسال مراسم روز قدس در جای جای دنیا از جمله آنکارا با گستردگی و عمق بیشتری برگزار شد. در پایتخت ترکیه، شاهد برگزاری دومین نشست وحدت در سایه قدس بودیم. اولین نشست، سال گذشته برگزار شد، اما امسال، متعاقب جنایات رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه، شاهد حضور گسترده و پررنگ اهالی فرهنگ، سیاست و رسانه در این نشست بودیم.

وی افزود: ما بر این باوریم که مواجهه با رژیم اشغالگر قدس، باید به صورت همه‌جانبه و با استناد به همه ابزار‌ها و روش‌های ممکن صورت بگیرد. در این میان، هنر و فرهنگ دو ظرفیت غیر قابل انکار و بزرگ هستند.

رایزن فرهنگی ایران در ترکیه، گفت: زبان فرهنگ و هنر، لطیف و گویاست و می‌تواند در سطح جهانی روایت‌گر واقعیاتی باشد که پیرامون ما رخ می‌دهد. این قاعده درباره فلسطین و جنگ غزه نیز صدق می‌کند. اساسا ادبیات پایداری بر همین مبنا در فلسطین و منطقه ما شکل گرفته و شاهد غنای آن با گذشت زمان بوده و هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *