رگبار باران در غرب، شمال‌غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی

9:26 - 20 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۷۱۱۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
رگبار باران در غرب، شمال‌غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام رگبار باران و رعدوبرق در غرب، شمال‌غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی از کاهش نسبی دما در روز‌های پایانی هفته در برخی مناطق خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور را تشریح کرد و گفت: امروز در مناطقی از غرب، شمال‌غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای‌خزر، ارتفاعات البرز، شمال‌شرق و شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب‌غرب، رگبار باران و رعدوبرق، پیش‌بینی شده‌است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌داد: در مناطقی از نیمه شرقی کشور وزش باد با احتمال خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده‌است. فردا این وضعیت در نوار غربی، شمال‌شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی تداوم دارد.

نقشینه توضیح داد: چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید آغاز می‌شود که شدت بارش در این روز در استان‌های لرستان، شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز، ارتفاعات گیلان و مازندران است.

به گفته وی، پنجشنبه بارش‌ها در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های البرز، شمال‌شرق و سواحل دریای خزر است که بارش‌ها در این روز بر روی ارتفاعات البرز به‌شکل برف است. طی این روز، مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی، رگبار پراکنده دارند.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور وزش باد شدید پیش شده‌است، افزود: برای چهارشنبه در نوار غربی و روز پنجشنبه در سایر مناطق کشور به‌جز نوار شرقی کاهش نسبی دما رخ می‌دهد. همچنین طی سه روز آینده دریای خزر، مواج و متلاطم پیش‌بینی شده‌است.

نقشینه گفت: برای تهران در روز چهارشنبه بعدازظهر هوای ابری و وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی شده‌است. پنجشنبه نیز تهران بارانی همراه با رعدوبرق و وزش باد است.

وی از کاهش دما در پایتخت تا آخر هفته خبر داد و گفت: بیشینه دمای تهران امروز ۲۴ و سه شنبه و چهارشنبه ۲۵ درجه می‌شود و پنجشنبه و جمعه به ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *