گفتگوی تلفنی معاونان وزارت امور خارجه ایران و چین درباره حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق

18:17 - 15 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۵۳۴
گفتگوی تلفنی معاونان وزارت امور خارجه ایران و چین درباره حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق
معاونان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و چین به صورت تلفنی درباره حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق گفتگو کردند.

خبرگزاری میزان - دنگ لی؛ معاون منطقه‌ای وزارت امور خارجه چین عصر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حمله سبوعانه‌ی اخیر رژیم صهیونیستی به ساختمان‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفتگو نمود.

مقام ارشد وزارت خارجه چین با اعلام موضع کشورش در محکومیت این حمله، آن را نقض فاحش کنوانسیون وین، منشور سازمان ملل متحد و حقوق بین الملل عنوان داشت. 

معاون وزیر خارجه چین همچنین با اشاره به مواضع صریح پکن در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز گذشته، بار دیگر بر حمایت قاطع از ایران در دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود تاکید نمود.

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی با تمجید از همدردی دولت چین و مواضع صریح آن کشور، بر ضرورت برخورد قاطع و مسوولانه همه کشور‌ها با این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی و پاسخگو کردن این رژیم در نقض قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی تاکید نمود. 

معاون وزیر خارجه کشورمان در این گفتگو همچنین با ابراز تأسف از استمرار نسل کشی و محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی یادآور شد که موضع آمریکا و برخی کشور‌های غربی در عدم محکومیت اقدامات این رژیم سبب استمرار و افزایش تنش‌ها در منطقه شده است و امروز مسوولیت تشدید سطح تنش‌ها در منطقه با کشور‌هایی است که باحمایت خود از این رژیم یا سکوت و همراهی خود بر دامنه رفتار‌های گستاخانه آن افزوده اند.

در این تماس تلفنی دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و سایر موضوعات مورد علاقه تبادل نظر نمودند.

 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *