بارش باران در ۷ استان کشور در روز طبیعت

12:01 - 13 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۲۷۹
بارش باران در ۷ استان کشور در روز طبیعت
کارشناس سازمان هواشناسی برای تهران در روز طبیعت آسمان صاف و وزش باد و برای برخی نقاط در هفت استان کشور باران پیش‌بینی کرد.

خبرگزاری میزان - کارشناس سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی و آب و هوای کشور را برای امروز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه و روز طبیعت توضیح داد و گفت: امروز در خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، گلستان، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، برخی نقاط کرمان و ارتفاعات البرز مرکزی، بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ می‌دهد.

به گفته کارشناس هواشناسی، این شرایط فردا سه‌شنبه در نقاط مرکزی کرمان، برخی نقاط فارس، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات مرکزی و دامنه‌های زاگرس رخ می‌دهد و بارش‌ها کماکان تا روز‌های پایانی هفته ادامه دارد.

گودرزی برای دو روز آینده در شمال شرق و شرق کشور، وزش باد‌های شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی کرد.

وی افزود: بارش‌ها امروز در شمال استان فارس، خراسان رضوی و مناطق مرکزی و ارتفاعات غرب کرمان شدت می‌یابد.

گودرزی تاکید کرد: با توجه به اینکه بارش‌ها می‌تواند در ساعاتی رگباری و تند باشد و منجر به آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها شود، هموطنان و مسافران باید از رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله بگیرند و از استقرار در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کنند.

وی یادآور شد: اگرچه فردا از شدت بارش‌ها کاسته می‌شود، اما در حد هشدار سطح زرد در این مناطق است.

کارشناس هواشناسی برای تهران امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی کرد و گفت: این وزش باد کمک می‌کند هوای تهران مطلوب‌تر بماند، بیشینه دما نیز ۱۹ درجه خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *