سایه تهدید بر سر مدارس فرانسه؛ چندین مدرسه تخلیه شدند

11:04 - 11 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۱۲۸
سایه تهدید بر سر مدارس فرانسه؛ چندین مدرسه تخلیه شدند
مدارس فرانسه در روز‌های اخیر ۱۳۰ تهدید تروریستی دریافت کرده و تحت تدابیر امنیتی شدید قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری میزان - ده‌ها مدرسه فرانسوی پس از اینکه بیش از ۱۳۰ مدرسه تهدید‌های تروریستی دریافت کردند، تحت مراقبت‌های مسلحانه قرار گرفتند.

این امر به دنبال «تهدید‌های جدی» مشابهی حاوی «توجیه و تحریک به تروریسم» که هفته گذشته به ۳۰ مدرسه در اطراف پاریس ارسال شد و همچنین استعفای یک مدیر مدرسه در پایتخت این کشور انجام شد.

به پلیس دستور گشت در مدرسه موریس راول در شرق پاریس داده شد و یک مرد ۲۶ ساله به دلیل تهدید به مرگ علیه مدیر مدرسه دستگیر شد.

در همین حال رسانه‌های فرانسه گزارش دادند که تعدادی از مدارس در این کشور به دلیل تهدید امنیتی تخلیه شدند.

۳ مدرسه در روز‌های اخیر به دلیل دریافت تهدید تروریستی در این کشور تخلیه شدند؛ دبیرستان‌های لوییس تولییِر، ادوآرد گراند و ادوآرد برَنلی به دلیل دریافت چند تهدید مجبور به تخلیه شدند.

این امر در حالی رخ می‌دهد که موجی از تهدیدات تروریستی علیه مدارس در سراسر این کشور ایجاد شده است و عاملان، تهدیدهای بمب‌گذاری را به مدارس متوسطه ارسال کرده و آنها را مجبور به تخلیه کرده‌اند.

یک منبع پلیس گفت که هفته گذشته، یک مدرسه راهنمایی در بخش سن و مارن در شرق پایتخت فرانسه پیامی دریافت کرد که مواد منفجره در سرتاسر ساختمان قرار گرفته است.

دستکم ۵ دبیرستان دیگر در منطقه ایولین در غرب پاریس نیز هفته گذشته تهدید به بمب‌گذاری شدند.

طبق آمار‌های دولتی، قرار است روزانه ۴۵ هزار پلیس و نیروی امنیتی فرانسوی در طول المپیک تابستان امسال مستقر شوند، در حالی که انتظار می‌رود ۱۸ هزار سرباز نیز آماده و مستقر شوند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *