پرحادثه‌ترین کوهستان‌های کشور در نوروز کدامند؟

14:47 - 10 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۰۹۱
پرحادثه‌ترین کوهستان‌های کشور در نوروز کدامند؟
سخنگو ستاد نوروزی هلال احمر ضمن تشریح خدمات هلال احمر در نوروز ۱۴۰۳ اعلام کرد که بیشترین عملیات‌های کوهستان در استان‌های فارس، مازندران و ایلام به وقوع پیوسته است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی درویش پور گفت: هلال احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳ با به کارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر (رشد ۷۶ درصدی) از کادر و نیرو‌های داوطلب و همچنین آماده باش کلیه مراکز عملیاتی شامل ۴۲۵۸ پایگاه و پست‌های نوروزی رشد (۹۷/۵ درصدی) با تاکید بر ۱۰۲ نقطه پرحادثه اعلام شده توسط کمیسیون ایمنی راه‌ها جهت ارائه خدمات امداد و نجات و بشردوستانه به هموطنان از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز جمعه ۱۰ فروردین اقدام به خدمات رسانی کرده اند.

ارائه خدمات به بیش از ۴ میلیون نفر از هموطنان طی ۱۵ روز گذشته

سخنگو ستاد نوروزی هلال احمر افزود: طی ۱۵ گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ جمعیت هلال احمر به بیش از ۴ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۸۸ نفر از هموطنان خدمات بشر دوستانه و امداد و نجات ارائه شده است.

انجام ۲ هزارو ۹۰۵ عملیات و خدمات امداد و نجات طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳

به گفته وی از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر  ۲ هزارو ۹۰۵ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات صورت پذیرفت که هزار و ۸۱۱ مورد آن عملیات‌های امداد و نجات معادل ۶۲ درصد کل عملیات‌ها شامل حوادث جاده ای، کوهستان جوی و. است.

امدادرسانی به بیش از ۲۳ هزار نفر آسیب دیده طی ۱۵ روز گذشته توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر

سخنگو ستاد نوروزی هلال احمر افزود: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به ۲۳ هزار و ۱۲۸ نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شده است.

درویش پور گفت: طی ۱۵ روز گذشته هزار و ۱۵۱ مصدوم و بیمار توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۲۵۹۹ مصدوم و بیمار در محل حادثه درمان شدند.

درویش پور افزود: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر ۱۲۸۲ مورد عملیات امداد و نجات جاده‌ای را در محور‌های برون شهری به انجام رسانده اند که ۲۰۰ مصدوم محبوس در خودرو‌ها رهاسازی شده اند.

مراجعه بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر طی ۱۵ روز گذشته به پست‌های ایمنی و سلامت سفر

سخنگو ستاد نوروزی هلال احمر افزود: طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۳ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۷۰۹ نفر از هموطنان به پست‌های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت کردند که منجر به مشارکت ۴۰۹ هزار و ۸۸۰ نفر در پویش بهرفت شده است.

ارائه خدمات بشردوستانه به بیش از ۹۳۸ هزار نفر طی ۱۵ روز گذشته از طرح نورزی ۱۴۰۳

وی ادامه داد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ و تا ۰۹ فروردین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به ۹۳۸ هزار و ۷۱۵ نفر از هموطنان در طرح‌های هلال رحمت با ۸۱۳ هزار و ۷۳۲ نفر، پایش سلامت با ۱۱۰ هزار و ۳۷۹ نفر و طرح نیابت ۹هزار و ۱۲۲ نفر خدمات لازم داوطلبانه را ارائه کرده است.

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۳۱ هزار نفر از بیماران و حجاج در طرح نوروزی ۱۴۰۳

به گفته وی طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ در مراکز درمانی توانبخشی داروخانه‌ها و مرکز حج و زیارت خدمات لازم درمانی به ۱۳۱ هزار و ۶۳۶ نفر از مراجعان ارائه شده است.

وی بیان کرد: همچنین خدمات درمانی و تخصصی به ۶۷۱۵۳ نفر از بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی و توانبخشی جمعیت هلال احمر خدمات ارائه شده است.

درویش پور گفت: به نسخه‌های درمانی ۶۲ هزار و ۲۲ بیمار توسط داروخانه‌های جمعیت هلال احمر پاسخ داده شده و ۲ هزار و ۴۶۱ دوز واکسن در مراکز حج و زیارت جمعیت هلال احمر برای حجاج تزریق شده است.

رشد ۴۸ درصدی عملیات امداد و نجات در سوانح جوی در طرح نوروزی ۱۴۰۳

وی بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تا ۰۹ فروردین ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر در ۲۶ استان کشور به ۱۱ هزار و ۸۷۱ نفر آسیب دیده و در راه مانده خدمات لازم امداد و نجات ارائه دادند طی این مدت ۲۵۰ نفر از در راه ماندگان به مناطق امن انتقال و ۶۹۵ واحد مسکونی از آب و گل و لای تخلیه شد.

سخنگو ستاد نوروزی هلال احمر افزود: همچنین طی این مدت ۳۸۳ خودرو در راه مانده ناشی از کولاک برف در محور‌های کوهستانی رهاسازی شدند و با برپایی ۱۴۴ چادر امدادی و انتقال افراد در راه مانده در محل‌های اسکان اضطراری از پیش تعیین شده به ۹۶۸ نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری ارائه شده است.

وی گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۳ بیشترین امدادرسانی افراد آسیب دیده و در راه مانده در سوانح جوی به ترتیب در استان‌های خوزستان با ۳۹۹۶ نفر فارس با ۲۷۹۳ نفر و کهگیلویه و بویراحمد با ۲۱۱۹ نفر را شامل می‌شود.

رشد ۶ درصدی عملیات امداد و نجات در ارتفاعات کوهستان و مناطق جنگلی و کویری در طرح نوروزی ۱۴۰۳

درویش پور ادامه داد: طی ۱۵ روز گذشته از طرح نوروزی ۱۴۰۳ نجاتگران جمعیت هلال احمر به حضور در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی و کویری ۲۴ استان کشور و با انجام ۱۱۷ عملیات امداد و نجات ۶۹ نفر مفقودی و در راه مانده به مناطق امن انتقال و ۳۱ مصدوم به مراکز درمانی انتقال و ۱۶ نفر مصدوم در محل حادثه درمان شدند. استان‌های فارس، مازندران و ایلام بیشترین حوادث کوهستان را داشته اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *