بازدید رئیس کل دیوان محاسبات از سازمان برنامه‌و‌بودجه و خزانه‌داری کل کشور

16:20 - 08 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۹۳۶
بازدید رئیس کل دیوان محاسبات از سازمان برنامه‌و‌بودجه و خزانه‌داری کل کشور
رئیس کل دیوان محاسبات کشور، به همراه معاونان فنی و حسابرسی و حقوقی این نهاد نظارتی با حضور در سازمان برنامه‌وبودجه و خزانه‌داری کل کشور، آخرین تحولات اقتصادی و بودجه‌ای کشور را مورد بررسی قرار دادند.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، سید احمدرضا دستغیب، رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این بازدید که به منظور نظارت بر اجرای بودجه صورت گرفت، با بررسی منابع و مصارف، علاوه بر پایش مستقیم عملکرد و توجه ویژه به مشکلات متولیان نظام مالیه عمومی و تصمیم‌گیران اقتصادی، بر لزوم حل مشکلات مرتبط با تامین منابع عمومی دولت و انجام پرداخت‌های اجتناب‌ناپذیر دستگاه‌های اجرایی، تاکید کرد.

این اقدام دیوان محاسبات کشور در راستای تحقق اهدافی نظیر نظارت مستقیم و به موقع، آینده‌نگری، گره‌گشایی و صیانت از شجاعت مدیران و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی انجام پذیرفت.

تمامی مدیران کل دیوان محاسبات کشور در استان‌ها نیز با دستور رئیس کل این نهاد نظارتی در تامین منابع عمومی مرتبط با پرداخت‌های عمرانی پایان سال در راستای تحقق اهداف ساختار بودجه مشارکت داشتند.

در این بازدید‌ها اولین گام اجرایی اصلاح ساختار بودجه در راستای منویات مقام معظم رهبری با پیشنهاد ساز و کار اجرایی تخصیص اعتباری و عملیات مالی مرتبط با فاکتورینگ برای تامین منابع مورد نیاز استان خوزستان و ایلام در راستای اجرای بند م تبصره ۲ قانون بودجه به وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *