رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بازنده حسن یزدانی برای قهرمانی آسیا آماده می‌شود

9:45 - 07 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۷۹۴
بازنده حسن یزدانی برای قهرمانی آسیا آماده می‌شود
جاورایل شاپیف کشتی‌گیر داغستانی تیم ملی ازبکستان پس از کسب جواز المپیک پاریس در بلگراد، حالا خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در بیشکک آماده می‌کند.

خبرگزاری میزان - جاورایل شاپیف، کشتی‌گیر ۲۷ ساله داغستانی در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو چین در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و پیش از آن در مسابقات جهانی بلگراد مقام پنجم و جواز حضور در المپیک پاریس را کسب کرد. علاوه بر این او در میان لژیونر‌های داغستانی، تنها قهرمان این رقابت‌ها احمد تاج‌الدینوف در تیم ملی بحرین و ماگومدخان ماگومدوف در تیم ملی آذربایجان که در فینال به شاپیف باخت، توانستند جواز المپیک را در مسابقات جهانی کسب کنند.

اکنون شاپیف خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که در بیشکک برگزار می‌شود آماده می‌کند. به گفته وی، او قصد داشت سال را با تورنمنت یاشاردوغو که اخیراً در ترکیه برگزار شد آغاز کند، اما به دلیل مصدومیت از ناحیه آرنج این مسابقات را از دست داد.

شاپیف که در یک مدرسه ورزشی ماخاچکالا به نام خود، تمریناتش را دنبال می‌کند، می‌گوید: تیم ملی ازبکستان هر ماه اردو‌های تدارکاتی‌اش را در پایگاه خود در کوهستان برگزار می‌کند و لژیونر‌ها اجازه دارند به صورت انفرادی آماده شوند. ما فقط در اردو‌های خارج از خانه به تیم ملی می‌پیوندیم، اخیراً نیز در منطقه مسکو، با تیم روسیه برای مسابقات قهرمانی اروپا تمرین کردیم.

این کشتی‌گیر وزن ۸۶ کیلوگرم اکنون در رده هفتم رتبه‌بندی اتحادیه جهانی کشتی قرار دارد و در صورت موفقیت می‌تواند به گروه اول صعود کند. مسابقات المپیک آینده دومین دوره از دوران حرفه‌ای او خواهد بود.

شاپیف در بازی‌های المپیک توکیو در همان دور نخست مقابل حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان مغلوب شد و با توجه به راهیابی یزدانی به دیدار فینال، وی در گروه شانس مجدد به رده بندی رفت و با شکست مقابل آرتور نایفونوف روس به عنوان پنجم رسید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *