اعزام و پذیرش ۹۵۰ هزار مسافر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پنجم فروردین در فرودگاه‌های کشور

12:31 - 06 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۷۱۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
اعزام و پذیرش ۹۵۰ هزار مسافر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پنجم فروردین در فرودگاه‌های کشور
بازرس ویژه مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران از اعزام و پذیرش حدود ۹۵۰ هزار مسافر از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین‌ماه امسال در فرودگاه‌های سراسر کشور خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، علی‌اصغر باریکانی، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران و بازرس ویژه مدیرعامل این شرکت در جریان بازدید از روند خدمات رسانی نوروزی در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مقاطع و فصولی که شاهد افزایش پرواز‌ها هستیم و مسافران بیشتری جابه‌جا می‌شوند، ایام نوروز است و با هماهنگی انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، مجموعه سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، خدماتی از قبل برای ارائه به هم‌وطنان و مسافران نوروزی پیش بینی و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده‌است.

وی افزود: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۹۵۰ هزار مسافر از طریق فرودگاه‌های کشور به مقاصد داخل و خارج اعزام و پذیرش‌شده‌اند.

وی ادامه‌داد: به‌منظور خدمات رسانی مطلوب‌تر به مسافران و پاسخ‌گویی حداکثری به تقاضای آنها، تعداد قابل توجهی پرواز فوق العاده نیز در سطح فرودگاه‌های کشور برنامه‌ریزی شده تا بتوانند خدمات بهتری به مسافران ارائه دهند.

باریکانی بیان کرد: تلاش تمام همکاران ما در فرودگاه‌های کشور به‌ویژه فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز بر این بوده که خدمات بهتر و مطلوب تری به مردم ارائه دهند.

بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی گفت: استان فارس یکی از استان‌های پر تقاضا برای جابه‌جایی مسافر است و علاوه بر این یکی از محل‌های گذر مسافران به مقاصد جنوب و شمال کشور است و به همین دلیل ارائه خدمات مطلوب به مسافران جزو وظایف و تکالیف مجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است. باریکانی افزود: موضوع مهم این است که بالاترین تکلیف همکاران ما در فرودگاه‌ها و در صنعت حمل و نقل هوایی ایجاد زمینه ایمن برای انجام پرواز‌های امن است.

وی ادامه‌داد: در ایام نوروز نیز همه فرودگاه‌ها آمادگی دارند خدمات مورد نیاز مسافران را به بهترین و مطلوب‌ترین شکل به آن‌ها ارائه دهند.

پیش بینی ۱۳۴ پرواز فوق العاده در ایام نوروز در فرودگاه شیراز

مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس نیز گفت: به‌منظور خدمات رسانی بهتر و مطلوب‌تر به هم‌وطنان و پاسخ‌گویی مطلوب به تقاضای آنها، تعداد ۱۳۴ پرواز فوق العاده در این فرودگاه در ایام نوروز پیش بینی شد.

فخرالدین کشاورز افزود: راه اندازی این پرواز‌ها با هدف رقم زدن خاطرات سفری خوش در ذهن مسافران دنبال شد و در همین راستا توانستیم با رایزنی‌های لازم علاوه بر پرواز‌های معمول فرودگاه شیراز، این پرواز‌های فوق‌العاده را نیز در مسیر‌های داخلی و خارجی برقرار کنیم.

وی ادامه‌داد: بیشترین پرواز‌های مورد تقاضا در مسیر‌های داخلی مربوط به کیش، مشهد و تهران و در مسیر‌های خارجی مربوط به ترکیه، دبی، گرجستان (تفلیس) بود.

کشاورز اظهار کرد: کوشیدیم که در جهت استقبال از میهمانان نوروزی در فرودگاه شیراز، یک سری برنامه‌های فرهنگی را تدوین و آماده کنیم که از جمله می‌توان به استقبال از نخستین مسافران اولین روز نوروز و همچنین یک سری برنامه‌های متناسب با فرهنگ استان فارس از جمله حافظ خوانی و تفأل به دیوان حافظ و همچنین ارائه هدیه به مسافران و کودکان اشاره کرد.

مدیر کل فرودگاه‌های فارس گفت: پیش بینی برنامه‌های نمایشی، انجام فضاسازی‌ها و نصب اِلمان‌ها و نماد‌هایی در محوطه فرودگاه و فضای داخلی ترمینال‌های داخلی و خارجی فرودگاه شیراز از دیگر برنامه‌هایی بود که برای نوروز امسال در نظر گرفته شد که امیدواریم همه این‌ها به‌شکل گرفتن خاطراتی خوب در ذهن مسافران و میهمانان نوروزی استان فارس کمک کند.

کشاورز افزود: از ابتدای آغاز طرح خدمات رسانی به مسافران و میهمانان یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارم فروردین ماه جاری، حدود ۶۷۴ پرواز از طریق فرودگاه شیراز انجام شده و حدود ۷۷ هزار مسافر نیز توسط این پرواز‌ها به مقاصد داخلی و خارجی جابه‌جا شده‌اند.

ترمینال‌های پرواز‌های داخلی و خارجی و واحد‌های عملیاتی برج، اپروچ، الکترونیک، مخابرات و ایمنی زمینی و نیروگاه برق فرودگاه شیراز از جمله بخش‌هایی بود که توسط باریکانی مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور و بازرس ویژه مدیر عامل این شرکت در عملیات نوروزی مورد بازدید قرار گرفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *