توقف تردد‌های دریایی در هرمزگان از ششم تا دهم فروردین‌ماه

16:03 - 05 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۶۴۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
توقف تردد‌های دریایی در هرمزگان از ششم تا دهم فروردین‌ماه
سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۴۰۳ با اعلام اینکه از ششم تا دهم فروردین ماه سال جاری در استان هرمزگان شرایط جوی نامساعد حاکم می‌شود، گفت: امکان انجام سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی طی روز‌های اشاره شده، وجود نخواهد داشت.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، اله‌مراد عفیفی‌پور با اشاره به گزارش‌های دریافتی از سازمان هواشناسی کشور، اظهار کرد: از روز دوشنبه، ششم فروردین ماه سال جاری تا روز جمعه، دهم فروردین ماه، شرایط نامساعد جوی به ویژه در استان هرمزگان حاکم خواهد بود و به همین دلیل امکان تردد دریایی در مبادی و مقاصد سفر‌های دریایی و در نقاط گردشگری دریایی، امکان‌پذیر نیست.

ضرورت توجه ویژه مسافران به هشدار‌های جوی

وی تاکید کرد: از مسافران عزیز خواهشمندیم سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی خود را به روز‌های بعد از شرایط نامساعد جوی موکول کنند و در این روز‌ها حتما به توصیه‌های همکاران سازمان بنادر و دریانوردی که در بنادر کشور مستقر هستند، توجه ویژه کنند.

سخنگوی سازمان بنادر و دریانوردی در طرح تسهیل سفر‌های دریایی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۳ با بیان اینکه هشدار‌های هواشناسی اعلام شده جدی است، اظهار کرد: شرایط نامساعد جوی امکان تردد شناور‌های مسافری دریایی و گردشگری دریایی از هر نوع را نمی‌دهد.

اطلاع‌رسانی پس از بهبود شرایط جوی و فعالیت مجدد شناور‌های مسافری و گردشگری دریایی

عفیفی‌پور افزود: به طور حتم پس از بهبود شرایط جوی و مساعد شدن آب‌وهوا، اطلاع‌رسانی لازم به منظور انجام سفر‌های دریایی و گردشگری دریایی صورت خواهد گرفت و مسافران می‌توانند به بهترین شکل از خدمات ارائه شده، استفاده کنند.

وی در پایان اعلام کرد: مسافران دریایی می‌توانند از هر کجای استان‌های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهار رقمی ۱۵۵۰ جهت اعلام اضطرار دریایی و بدون نیاز به گرفتن کد پیش شماره به راحتی و به طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *