امدادرسانی به ۲۳۸ نفر از آسیب‌دیدگان حوادث جاده‌ای در سه روز گذشته

15:22 - 28 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۵۱۹۰
دسته بندی: جامعه ، عمومی
امدادرسانی به ۲۳۸ نفر از آسیب‌دیدگان حوادث جاده‌ای در سه روز گذشته
سخنگوی ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر از امدادرسانی هلال احمر به ۲۳۸ نفر از آسیب‌دیدگان حوادث جاده‌ای در سه روز گذشته خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی درویش پور، سخنگوی ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر با اشاره به ماموریت‌های هلال احمر در سه روز گذشته گفت: از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۷ اسفندماه، ۵۸۶ عملیات و خدمت از سوی هلال احمر به شهروندان ارائه شده که در این ماموریت‌ها مجموعا به ۱۴۷۸ نفر امدادرسانی شد.

وی افزود: قسمت مهمی از ماموریت‌های هلال احمر در این ایام در حوزه جاده‌ای است که بر همین اساس در سه روز اخیر به ۲۳۸ نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده‌ای امدادرسانی شد.

درویش پور ادامه داد: علاوه بر این جمعیت هلال احمر با بهره گیری از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده‌های کشور حضور فعال داشته و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می‌پردازند و در قالب طرح‌های مختلف خدمات بشردوستانه به شهروندان ارائه می‌دهند. در این مدت این قبیل خدمات به ۱۶ هزار و ۵۶۵ نفر ارائه شده است.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر خاطرنشان کرد: در سال جاری ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده و هلال احمر با توجه به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس در سه روز اخیر ۱۶ هزار و ۱۴۱ بسته معیشتی در میان اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

وی افزود: خدمات هلال احمر معطوف به حوزه امدادرسانی نیست و این جمعیت در سه روز اخیر به ۳ هزار و ۹۴۰ نفر در حوزه توانبخشی خدمات رسانی انجام داده است. همچنین نیاز دارویی ۲۹ هزار و ۳۶ نفر از مراجعه کنندگان به داروخانه‌های هلال احمر را برطرف و پاسخگوی نیاز‌های درمانی ۱۱ هزار و ۴۰۴ نفر از شهروندان بوده است.

درویش پور توضیح داد: در مجموع ۲۶۹ هزار و ۵۳۲ نفر در سه روز اخیر از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند که این خدمات با به کارگیری ۵۹ هزار و ۹۶ نفر از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم ارائه می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *