گفت‌وگو|

ضرورت اجماع در قوا و ارکان نظام برای اصلاح ساختار‌ها

7:50 - 03 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۱۷۰
ضرورت اجماع در قوا و ارکان نظام برای اصلاح ساختار‌ها
یک فعال رسانه‌ای ضمن تاکید بر تلاش قوه قضاییه و ایجاد رویکرد‌های جدید در مبارزه با فساد، ایجاد اجماع در قوا و ارکان نظام برای اصلاح ساختار‌ها را ضروری خواند.

روزبه علمداری سردبیر پایگاه خبری جماران در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در مورد عملکرد قوه قضاییه و مبارزه با مفسدان گفت: به خوبی مشخص است که مدیریت قوه قضاییه سعی دارد تا تحولی جدید را در این عرصه رقم بزند و عزم راسخی در مبارزه با فساد و به ثمر نشستن اهدافی که مقام معظم رهبری نیز در حکم ایشان به آن اشاره کرده بودند، دارد، اما این مهم مستلزم ایجاد اجماع در قوا و ارکان مختلف نظام است.

وی ادامه داد: عملکرد اخیر قوه قضاییه و رسیدگی به پرونده مفسدان، رضایت و خوشحالی اذهان عمومی را در پی دارد، اما باید توجه کرد که مبارزه با فساد دو نکته مهم دیگر نیاز دارد که می‌تواند تاثیرات قابل توجهی را در رویکرد قوه قضاییه بر جای بگذارد.

علمداری ابعاد مبارزه با فساد را مورد بررسی قرار داد و افزود: برخورد با منشا فساد و یا به عبارتی اصلاح ساختار نکته بسیار مهمی است که قوه قضاییه باید همت خود را صرف آن کند، به همین دلیل در گام نخست دستگیری چندین مفسد و تشکیل پرونده و همچنین رسیدگی به آن‌ها شکل‌گرفته، اما چنانچه ساختار اصلاح نشود همچنان روند رشد مفسدان ادامه پیدا می‌کند، بدین ترتیب تبدیل به یک روند دائمی شده و یک دور تسلسل ناقص را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اصلاح ساختار و اجماع سایر قوا امری لازم و ضروری است. این مهم توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین اژه‌ای قطعاً اجرایی خواهد بود و در ادامه برکات خاصی را به دنبال خواهد داشت.

سردبیر پایگاه اطلاع‌رسانی جماران تصریح کرد: دفاع از شفافیت و رسانه‌ها و نهاد‌های مدنی و مطرح کردن گزارش‌های مربوط به فساد‌ها بدون ترس از تبعات آن، چه برخورد‌های قضایی و چه برخورد با حامیان فساد گامی بزرگ و ریشه‌ای محسوب می‌شود که امید می‌رود قوه قضاییه آن را در دستور کار خود قرار دهد.

علمدار بار دیگر مبارزه با فساد از سوی قوه قضاییه را روندی ارزشمند خواند و تاکید کرد: رسیدگی به پرونده فرزندان معاون اول قوه قضاییه، بازداشت ایروانی و رسیدگی به پرونده گروه «عظام»، همچنین بازگرداندن اموال بابک زنجانی به بیت‌المال همگی مقوله‌هایی هستند که از دید عموم و اذهان عمومی دور نمانده و نشان‌دهنده عزم جدی قوه قضاییه برای اصلاح بسیاری از مشکلات و فساد‌های شکل‌گرفته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *