«آقا نعمت» به پخش نوروزی شبکه مستند رسید

9:47 - 28 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۵۰۳۰
«آقا نعمت» به پخش نوروزی شبکه مستند رسید
مستند «آقا نعمت» به کارگردانی علی تک روستا و تهیه‌کنندگی مریم نقیبی پس از حضور در بخش ملی و بین‌الملل جشنواره سینما حقیقت و اکران در سینما‌های سراسر کشور به پخش نوروزی شبکه مستند رسید و چهارشنبه ۱ فروردین ساعت ۱۶ روی آنتن می‌رود.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی شبکه مستند، فیلم مستند «آقا نعمت» روایتی از زندگی مردی است که در زندگی‌اش با چالش‌های بزرگی روبه‌رو بوده، اما به دور از ناامیدی تصمیم می‌گیرد برای نخستین‌بار در ایران به صورت پیوسته طی صعودی زمستانی از ۴ جبهه قله دماوند، به این کوه صعود کند.

تک روستا دراینباره گفت: با توجه به آنچه که می‌دیدم احساسم این بود که جامعه ما به فیلم‌های انگیزشی و امیدبخش نیاز دارد. سه سال پیش در قله دماوند بودم که آنجا به صورت اتفاقی به سوژه فیلمم رسیدم. رفتن و برگشتن از بارگاه سوم تا قله دماوند هشت ساعت طول می‌کشید و در آنجا متوجه فردی شدم که می‌گفت در مدت زمان دو ساعت و بیست دقیقه به قله رفته و برگشته است و همانجا با ایشان مصاحبه کردم و متوجه شدم که این آدم با این ویژگی‌ها حتماً در زندگی‌اش با چالش‌هایی روبرو بوده و با وجود همه مشکلات فرد ناامیدی نیست، من هم امید و انگیزه گرفتم که این سوژه را دنبال کنم.

وی افزود: «آقا نعمت» سختی‌های بسیاری در زندگی‌اش دیده و با چالش‌های بزرگی روبرو بوده و به نظر من به صورت ناخودآگاه مخاطب با چنین شخصیتی ارتباط برقرار می‌کند. از طرفی مستند «آقا نعمت» از جمله آثار مستندی است قصه دارد و ما صعود این فرد را در فضای پر تعلیق دنبال می‌کنیم.

وی گفت: عملکرد آقا نعمت به لحاظ ورزشی یک صعود ارزشمند را به ثبت می‌رساند که متأسفانه به دلیل نبود تجهیزات حرفه‌ای و استاندارد کوهنوردی فدراسیون کوهنوردی این رکورد را ثبت نکرد و دیگر دلیل این ثبت نکردن خطرناک بودن این رکورد است به این معنا که ممکن است پس از ثبت این رکورد هر جوانی تصمیم بگیرد که رکورد آقا نعمت را بشکند.

تک روستا درباره تولید این مستند گفت: من این فیلم را با یک دوربین فیلمبرداری، هاشف و سه پایه ساختم و به صورتی کاملاً تک نفری ساختم، روز صعود فقط شرایط فرق می‌کرد، هیچ کوهنورد حرفه‌ای نمی‌تواند هم‌پای آقا نعمت چهار بار قله دماوند را در یک روز فتح کند و ما برای اینکه این اقدام او را از دست ندهیم ۱۵ نفر تیم پشتیبان در نقاط مختلف آماده کردیم که از ورود و خروج ایشان فیلم بگیریم. آقا نعمت به من می‌گفت که تو نمی‌توانی با من به قله دماوند بیایی و من ۸ تا ۱۰ ماه همراه او به قله‌های مختلف رفتم و در تمرینات و ورزش‌هایی که داشتم ۱۰ کیلو وزن کم کردم.

«آقا نعمت» ۱ فروردین ساعت ۱۶ از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش ساعت ۲۴ و روز بعد ساعت ۹ خواهد بود.

«آقا نعمت» به پخش نوروزی شبکه مستند رسید

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *