دادستان کرمانشاه: قضات کشیک در ایام نوروز فعالیت می‌کنند

8:42 - 28 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۵۰۱۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان کرمانشاه: قضات کشیک در ایام نوروز فعالیت می‌کنند
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در آستانه عید نوروز توصیه‌هایی را به دستگاه‌های اجرایی مختلف استان داشت.  

خبرگزاری میزان_ حمیدرضا کریمی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، اظهار کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی استان با حفظ شئونات ماه مبارک رمضان برای میزبانی شایسته از میهمانان نوروزی و بهره‌مندی هرچه تمام‌تر مردم از فیوضات این ماه مبارک آماده باشند.

وی افزود: باتوجه به افزایش ترافیک جاده‌ای در این ایام، دستگاه‌های ذیربط برای کاهش آمار تصادفات در جاده‌های درون شهری و برون شهری اقدامات لازم را اجرایی کنند. 

دادستان کرمانشاه بر لزوم نظارت بر بازار در این ایام تاکید کرد و گفت: با توجه به احتمال سودجویی برخی از کسبه و افزایش کاذب قیمت‌ها به ویژه در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز، لازم است از طریق مراجع مربوطه نظارت کافی در این زمینه اعمال شود و رعایت شئونات ماه مبارک رمضان از سوی واحد‌های پذیرایی مورد نظارت جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های خدمات رسان نباید در این ایام در ارائه خدمات به مردم کوتاهی کنند، ادامه داد: همچنین در این ایام مراکز درمانی با توجه به شیفت بندی‌های انجام شده برای آن‌ها باید فعال باشند و مردم هیچ کمبودی در زمینه خدمات پزشکی و دارویی احساس نکنند. 

کریمی در ادامه از فعال بودن قضات کشیک در این ایام هم خبرداد و گفت: به منظور امنیت و افزایش رفاه مسافران نوروزی و شهروندان، مرکز فوریت‌های قضایی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با هدف ارائه خدمات قضایی مطلوب، فوری و بهنگام به صورت ۲۴ ساعته (قاضی کشیک) آماده ارائه خدمات مورد نیاز قضایی خواهد بود.

وی بر لزوم برخورد با روزه خواری در ملاء عام در ایام ماه مبارک رمضان و نوروز تاکید کرد و گفت: همچنین برای زمان پس از افطار که مردم در تفرجگاه‌ها و پارک‌ها حضور پیدا می‌کنند باید امنیت این فضا‌ها برای شهروندان تقویت شود و از طرفی در فضاسازی‌های محیطی داخل شهر از محتوای آیات، احادیث و روایات مربوط به این ماه مبارک استفاده شود. 

دادستان کرمانشاه در پایان بر لزوم حفاظت از ارضی ملی و منابع طبیعی و جلوگیری از دست اندازی سودجویان به این اراضی، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و نیز هوشیاری دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از سرقت اموال دولتی در زمان تعطیلات هم تاکید کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *