گفت‌و‌گو|

کلهر: پرسپولیس جسورتر بازی می‌کرد، می‌توانست دربی را ببرد/ آل‌کثیر مهره گمشده تیم بود 

13:41 - 28 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۵۰۱۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
کلهر: پرسپولیس جسورتر بازی می‌کرد، می‌توانست دربی را ببرد/ آل‌کثیر مهره گمشده تیم بود 
پیشکسوت فوتبال گفت: اگر پرسپولیس کمی در دربی جسورتر بازی می‌کرد، می‌توانست این بازی را هم با پیروزی تمام کند.

محمود کلهر در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل پیکان در هفته بیست‌ویکم لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس فوق‌العاده خوب بازی کرد و موقعیت‌های زیادی را روی دروازه پیکان ایجاد کرد. پرسپولیس اجازه نداد حریفش حرفی برای گفتن داشته باشد و این موضوع نشان می‌دهد که کماکان روند رو به رشدش ادامه دارد. مشخص شد، آمدن بازیکنان باکیفیتی مثل اورونوف و عبدالکریم چقدر در رشد و پیشرفت تیمی نسبت به بازی‌های قبلی تأثیرگذار بوده. این دو بازیکن در خط حمله پرسپولیس موثر عمل می‌کنند و به خاطر همین نتایج خوبی گرفته است.

وی افزود: اوسمار همه عناصر تهاجمی خودش را در زمین قرار می‌دهد و می‌بینیم زمانی که گل می‌زند برای زدن گل‌های بعدی بی‌تابی می‌کند. پرسپولیس دو گل به پیکان زد و حتی می‌توانست گل‌های بیشتری هم بزند.

*پرسپولیس در نیم فصل دوم متحول شده

کارشناس فوتبال در مورد نوع بازی تهاجمی تیم پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس در گردش توپ در تمامی نقاط زمین، استفاده از کانال‌های کناری و کار‌های ترکیبی که صورت می‌دهد، این امیدواری را ایجاد کرده است که در بازی‌های آینده بهتر هم خواهد شد. همه بازیکنان تمامی وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند، چون از نقاط ضعف‌ حریفان به درستی استفاده می‌برند و در هر بازی موقعیت‌های زیادی روی دروازه حریفان خلق می‌کنند.

کلهر درباره تساوی دیدار دربی یادآور شد: اگر پرسپولیس کمی در دربی جسورتر بازی می‌کرد، می‌توانست این بازی را هم با پیروزی تمام کند. پرسپولیس در نیم فصل دوم متحول شده و عالی کار کرده و همه بازیکنان و اعضای تیم اتحاد و همدلی زیادی دارند.

*یک نقطه ضعف در بخش دفاعی وجود دارد

پیشکسوت فوتبال درباره عملکرد عیسی آل‌کثیر در خط حمله پرسپولیس گفت: آل‌کثیر مهره گمشده پرسپولیس بود که تغییرات زیادی در خط حمله ایجاد کرد. او با تجربه‌ای که دارد از قدرت سرزنی و تکنیکی خودش به نحو احسن استفاده می‌کند. این بازیکن کلیدی در خط حمله پرسپولیس تمامی وظایف خودش را به خوبی انجام می‌دهد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می‌تواند در لیگ برتر قهرمان شود، خاطرنشان کرد: پرسپولیس با این روش و شیوه‌ای که بازی می‌کند، حرف اول قهرمانی را خواهد زد، البته باید بتواند در ۹ بازی باقی‌مانده همین روند رو به جلو بازی کردن را ادامه دهد. مدعیان قهرمانی که در کورس هستند، مطمئناً امتیاز از دست خواهند داد تا پرسپولیس قهرمان شود. البته ۹ هفته باقیمانده سخت است و یک نقطه ضعف در بخش دفاعی وجود دارد، زمانی که عبدالکریم جلو می‌رود فضای پشتش خالی می‌ماند. همچنین یک ایراد دیگر در قلب دفاعی پرسپولیس، ناهماهنگی مدافعان است. باید این ضعف‌ها پوشش داده شوند تا مسیر قهرمانی هموارتر شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *