توزیع بیش از ۳۰۰ دستگاه با تکنولوژی بالا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

13:46 - 27 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۸۹۹
توزیع بیش از ۳۰۰ دستگاه با تکنولوژی بالا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع بیش از ۳۰۰ دستگاه هایتک (با تکنولوژی بالا) با قیمت بیش از یک میلیون دلار در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، سعید کریمی در نشست روسای بیمارستان‌های منتخب استان‌های تهران و البرز در تالار شهید سلیمانی ستاد وزارت بهداشت، گفت: این تجهیزات توسط وزارت بهداشت تامین شده در حالیکه خرید چنین تجهیزات پیشرفته‌ای از توان دانشگاه‌ها خارج بود، اما این دستگاه‌ها تامین و با اولویت مناطق کمتر برخوردار، در سراسر کشور توزیع شده است.

وی افزود: برای درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال جای نگرانی نیست، زیرا در جهت رفع مشکل تامین نقدینگی بیمارستان‌ها و پرداخت مطالبات آنها، اخیرا ۱۶۸ میلیارد تومان به بیمارستان‌های اطفال پرداخت شده است ضمن اینکه برای درمان اطفال امسال توسط مجلس ردیف بودجه اختصاص یافته است.

معاون وزیر بهداشت با اعلام این که تمام اسناد مالی که بیمارستان‌ها ارسال کرده اند تا پایان اسفندماه تسویه شده است، گفت: سامانه کارآمد به جای قاصدک فعال شده و خوشبختانه موجب رضایتمندی پرسنل شده است. اداره بیمارستان‌ها از پیچیده‌ترین کار‌ها است چراکه تمام اجزای یک شهر در یک بیمارستان وجود دارد و بیمارستان‌ها هیچ روز تعطیلی ندارند.

کریمی با بیان اینکه برنامه ما برای سال آینده، افزایش رضایتمندی و کرامت بیماران است، تاکید کرد: رضایتمندی بدون کسب رضایت پرسنل رخ نمی‌دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ دستورالعمل طرح سلامت نوروزی از سوی این معاونت به دانشگاه‌های علوم پزشکی و تمامی مراکز درمانی، عنوان کرد: روسای بیمارستان‌ها باید شخصا بر اجرای دقیق این دستورالعمل که نسبت به سال گذشته تفاوت‌هایی داشته، نظارت داشته باشند تا خدمات مطلوب درمانی به بیماران ارائه شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *