رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کدام ایستگاه‌های مترو تهران افتتاح می‌شوند؟

21:39 - 25 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۵۹۰
کدام ایستگاه‌های مترو تهران افتتاح می‌شوند؟
۳ ایستگاه در خط ۶ متروی تهران روز شنبه، ۲۶ اسفند افتتاح می‌شود.

خبرگزاری میزان - بنابر گزارش شهر، ایستگاه‌های بهار شیراز، آیت‌الله کاشانی و شهدای کن در خط ۶ متروی تهران روز شنبه، ۲۶ اسفند در قالب پویش امید و افتخار همزمان افتتاح می‌شود.

ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و دو ایستگاه دیگر در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند؛ با بهره‌برداری از ایستگاه‌های آیت‌الله کاشانی و شهدای کن، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار داده می‌شود.

خط ۶ متروی تهران یک خط درون‌شهری با ۳۲ ایستگاه است. این خط از ایستگاه دولت‌آباد در جنوب شرق تهران آغاز می‌شود و به ایستگاه شهدای کن در شمال غرب تهران می‌رسد.

از اسفند سال ۱۴۰۱ که ۴ ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر، میدان حضرت ولیعصر، بوستان لاله و کارگر در خط ۶ به بهره‌برداری رسید، تا اسفند ۱۴۰۲، تعداد ۱۰ ایستگاه در این خط افتتاح شده است.

مهر امسال نیز ۳ ایستگاه شهر زیبا، شهران و شهید آرمان علی‌وردی (کوهسار) در اختیار مردم قرار گرفت.

در ایستگاه‌های خط ۶ که فردا افتتاح می‌شود به مسئله مناسب‌سازی ایستگاه‌ها برای افراد کم توان جسمی و حرکتی توجه شده است؛ به‌گونه‌ای که هر ۳ ایستگاه به پله برقی و آسانسور مجهز بوده و برای افراد کم توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده است.

ایستگاه بهار شیراز در محدوده بیمارستان خانواده (منطقه ۷) و در تقاطع خیابان‌های شریعتی و بهار شیراز واقع شده است، ایستگاه آیت‌الله کاشانی در خیابان آیت‌الله کاشانی (منطقه ۵) و در تقاطع خیابان جنت‌آباد جنوبی و ایستگاه شهدای کن در بلوار کوهسار (منطقه ۵)، ابتدای بزرگراه آبشناسان واقع شده است.

همچنین روز شنبه بهره‌برداری از ایستگاه تبادلی تربیت مدرس در خط ۶ مترو نیز آغاز خواهد شد. تا قبل از این، بخش مربوط به خط ۷ این ایستگاه در اختیار مسافران بود، اما از شنبه، دسترسی مجزا و مستقل مسافران خط ۶ به این ایستگاه هم فراهم خواهد شد. همچنین ورودی دوم ایستگاه شهر زیبا و شهران به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *