رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی
گفت‌وگو|

توصیه‌های هلال احمر به مسافران شهر‌های ساحلی و مناطق کویری

9:00 - 02 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۴۴۷۷
توصیه‌های هلال احمر به مسافران شهر‌های ساحلی و مناطق کویری
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: افرادی که در تعطیلات نوروز به کویر می‌روند لازم است به خانواده و اطرافیانشان اطلاع دهند که از کدام مسیر و به کدام کویر می‌روند و چند نفر هستند.

بابک محمودی در گفت‌وگو با میزان به بیان توصیه‌هایی برای مسافران نوروزی که به شهر‌های ساحلی می‌روند، پرداخت و گفت: در برخی از ایام سال در دریا بیشتر حادثه رخ می‌دهد و یکی از این زمان‌ها ایام نوروز و به‌ویژه در دریای جنوب است چرا که مهمانان چندان با طبیعت دریا و ساحل آشنا نیستند و ممکن است دچار حادثه شوند.

وی ضمن اشاره به اینکه بالای ۹۰ درصد از رخداد‌های دریایی در مناطق خارج از طرح سالم سازی و تحت کنترل اتفاق می‌افتد، ادامه داد: مسائل ایمنی در مناطق تحت کنترل با توجه به هشدار‌های نصب شده به خوبی رعایت می‌شود. از هموطنان خواهشمندیم هنگامی که ساحل زیبایی را می‌بینند و یا ساحلی را در جاده مشاهده می‌کنند به سمت دریا نروند چرا که نمی‌دانند گودی و شرایط دریا چگونه است و ممکن است خدایی نکرده دچار حادثه شوند. با تلاش بسیار خوبی که صورت گرفته تقریبا تمام سواحل دریای شمال آزاد سازی شده و این اقدام دسترسی نیرو‌های امدادی را به خدمات بسیار بیشتر کرده است، ولی لازم است به طرح سالم‌سازی و شنا کردن در دریا در زمان مقرری که گروه‌های امداد و نجات حضور دارند، توجه شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: امیدوارم مردم برای حفظ جان خودشان، عزیزانشان و مسئولیت‌های اجتماعی اهتمام داشته باشند و از طریق فضای مجازی مردم را آگاه کنند تا دچار حادثه نشوند.

نیاز مسافران کویر به یک راهنما

محمودی همچنین به مسافران کویر توصیه کرد که ابتدا به هشدار‌های هواشناسی و جاده‌ای توجه کنند و همراه با یک راهنمای کارکشته و قوی وارد طبیعت خاص شوند و اگر به مکان دوردستی می‌روند، صد در صد راهنمایی بگیرند، همچنین لازم است به خانواده و اطرافیانشان اطلاع دهند که از کدام مسیر و به کدام کویر می‌روند و چند نفر هستند و اگر تا ساعتی مقرر نیامدن به ۱۱۰ یا ۱۱۲ اطلاع بدهند.

وی ضمن اشاره به اینکه لازم است این فرهنگ جا بیفتد، ادامه داد: ما اگر مسیر را بدانیم در مسیر دنبال او می‌گردیم و ردی که باقی مانده باشد را دنبال می‌کنیم، اما وقتی اصلاً ما نمی‌دانیم فرد کجا رفته نمی‌توانیم مسیرش را دنبال کنیم چرا که دو سوم ایران کویر است، ما در کشورمان یک میلیون کیلومتر کویر داریم و آگاهی اطرافیان نسبت به این موضوع که مسافران دقیقا به کدام کویر رفته‌اند بسیار مهم است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *