گفت‌وگو|

ورمزیار: یکی از بی‌کیفیت‌ترین دربی‌های اخیر را دیدیم/ هر دو تیم برای نباختن آمده بودند

1:16 - 25 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۴۰۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
ورمزیار: یکی از بی‌کیفیت‌ترین دربی‌های اخیر را دیدیم/ هر دو تیم برای نباختن آمده بودند
پیشکسوت فوتبال گفت: استقلال با گرفتن یک امتیاز از دربی و ماندن در صدر جدول سود کرد، اما پرسپولیس هم فاصله خود را با صدر حفظ کرد.

صادق ورمزیار در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان درباره تساوی در دربی یکصدوسوم، گفت: ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی، فوتبال تقریباً پایاپایی را شاهد بودیم و تا حدودی استقلال بهتر بازی را شروع کرد و بیشتر حمله کرد. بعد از آن هر دو تیم به تساوی راضی بودند و فقط بازی مستقیم دفاع به حمله داشتند، طراحی حمله و اصلاً پاس‌های در‌ عمق شاهد نبودیم.

وی اظهار کرد: دربی در حد و اندازه‌های این همه بازیکن خوب و تماشاگران علاقمند نبود. یکی از بی‌کیفیت‌ترین بازی‌های دربی اخیر را دیدیم و در کنترل، پاس دادن، حفظ و حمل توپ چیزی در این بازی ندیدیم و هر دو تیم برای نباختن آمده بودند.

*استقلال با گرفتن یک امتیاز و ماندن در صدر جدول سود کرد

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که این تساوی به نفع کدام تیم بود، اضافه کرد: استقلال با گرفتن یک امتیاز و ماندن در صدر جدول سود کرد، اما پرسپولیس هم فاصله خودش را با صدر حفظ کرد. بعد از این مسابقه، پرسپولیس فقط منتظر و به دنبال اشتباهات بعدی استقلال در بازی‌هایش است تا از عدم امتیازگیری استقلال استفاده کند و به صدر جدول برسد. پرسپولیس بی‌محابا حمله نکرد و بی‌گدار به آب نزد چون ممکن بود در یک ضدحمله نتیجه را از دست بدهد و فاصله‌اش با حریف بیشتر‌ شود.

پیشکسوت فوتبال در مورد بازی‌های راحت دو تیم تا پایان فصل گفت: ۱۰ بازی تا آخر فصل مانده و این بازی‌ها ۳۰ امتیاز دارد. استقلال ۸ مسابقه در تهران خواهد داشت که این تعداد دیدار خانگی می‌تواند شمشیر دولبه‌ای برای استقلال باشد، چون اگر یک مقدار بازی‌ها را شُل بگیرد، قهرمانی را از دست می‌دهد. پس در نتیجه باید مستحکم و قدرتمند باید به کارش ادامه دهد.

*استقلال باید بلند بگوید می‌خواهد قهرمان شود

ورمزیار در پایان درباره صحبت‌های اخیر جواد نکونام که هنوز برای صحبت از قهرمانی زود است، خاطرنشان کرد: اگر تیمی می‌خواهد قهرمان شود باید بگوید که می‌خواهم قهرمان شوم، سپس آن چیزی را که می‌خواهید به دست می‌آورید. مثلاً هیچ تیمی در دنیا نمی‌گوید که من نمی‌خواهم قهرمان شوم. به نظرم این روش، راه درستی برای کم کردن فشار نیست، بلکه باید بگویند که می‌رویم برای قهرمانی، اما با استرس و ترس بازی نمی‌کنیم. اگر تیمی بگوید که قهرمان نمی‌شویم دور از خواسته‌های مردم است. قطعاً مردم می‌خواهند تا تیم‌شان قهرمان شود، بنابراین چیزی را که می‌خواهید را باید بلند بگویید. یعنی ابتدا باید آن چیزی را می‌خواهید در ذهن‌تان به وجود بیاورید تا آن را رقم بزنید.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *