گفت‌وگو|

اسدی: دربی همیشه همین است؛ بسته و بی‌کیفیت/ فایده مالکیت بدون گلزنی چیست؟

2:30 - 27 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۴۰۰
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
اسدی: دربی همیشه همین است؛ بسته و بی‌کیفیت/ فایده مالکیت بدون گلزنی چیست؟
پیشکسوت فوتبال گفت: دربی همیشه همین است، باز هم این بازی بسته و بی‌کیفیت بود.

ابراهیم اسدی در گفت‌وگو با میزان، درباره تساوی در دربی صدوسوم پایتخت اظهار داشت: دربی همیشه همین است، جذابیتی نداشت و باز هم این بازی بسته و بی‌کیفیت بود. استقلال و پرسپولیس فوتبال بازی نکردند و دیدار دیدنی نبود که از آن لذت ببریم. همه به خاطر جذابیت، فوتبال را مشاهده می‌کنند، اما چنین چیزی را در فوتبال ایران نمی‌بینیم به طوری‌که حتی از در مهمترین بازی ایران نیز هیچ لذتی نبردیم.

وی افزود: کارشناسان در مورد بازی دربی کلی صحبت می‌کنند، در حالی که باید ببینیم بازیکنان چند شوت داخل چارچوب زدند، خطر جدی و موقعیت گل ۱۰۰ درصد روی دروازه‌ها آمد؟ تنها در طول ۹۰ یک شوت توسط اورونوف به سمت دروازه استقلال زده شد.

*مهاجمان پرسپولیس حتی یک ضربه هم به چارچوب حریف نزدند

کارشناس فوتبال در مورد برتری پرسپولیس در جریان بازی دربی یادآور شد: پرسپولیس مانور زیادی در دربی داشت، اما با وجود تمام این تفاسیر مهاجمان پرسپولیس حتی یک ضربه هم به چارچوب حریف نزدند. اگر تیمی مالکیت توپ را داشته باشد، اما نتواند گل بزند، فایده‌اش چیست؟ پس حتماً مشکلی در خط هجومی وجود دارد. 

پیشکسوت فوتبال درباره استفاده از VAR در دیدار دربی گفت: گفتند بازی دربی به VAR مجهز است، پس این سیستم کجا بود؟ اتاق کمک داور ویدیویی کجا قرار داشت، یک عکس هم از این تجهیزات پخش نشد، چرا فیلم صحنه‌های مشکوک را نشان ندادند؟

*هنوز شرایط کیفی لیگ درست نشده

اسدی با اشاره به اینکه در فوتبال حرفه‌ای درست هزینه می‌کنند، ادامه داد: این همه سال و دوره از برگزاری مسابقات لیگ برتر گذشته، اما هنوز شرایط کیفی لیگ درست نشده است. با این وضعیت نامناسب در باشگاه‌ها و مسابقات‌مان، تیم‌های ایرانی دنبال رفتن به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هم هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم الهلال هزینه درستی را انجام می‌دهد و می‌بینید چه فوتبالی بازی می‌کنند. ارائه فوتبال زیبا و تماشاگرپسند به خاطر مهره‌های ارزشمندی است که باشگاه‌های عربستانی خریداری می‌کنند. سیستم را باید حرفه‌ای در فوتبال پیاده کرد تا تماشاگر داشته باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *