رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رهبر انقلاب: قرآن ثقل اکبر است/ مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید

18:42 - 22 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۲۰۰
رهبر انقلاب: قرآن ثقل اکبر است/ مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید
محفل انس با قرآن کریم در حضور رهبر انقلاب در اولین روز از ماه مبارک رمضان ۱۴۴۵ برگزار شد.

خبرگزاری میزان - مراسم انس با قرآن در اولین روز از ماه مبارک رمضان با حضور رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.

 
رهبر انقلاب: تعداد قاری خوش‌خوان و درست‌خوان در کشورما از همه کشور‌های اسلامی بیشتر است
 
 
 
رهبر انقلاب: قرآن ثقل اکبر است
 
 
 
رهبر انقلاب: قاریان پیک عرش الهی به سمت فرشیان هستنند
 
 
رهبر انقلاب: یکی از وظایف ما تلاوت قرآن است
 
 
رهبر انقلاب: با قرائت قرآن، دل قاری وشنونده باید منور بشود
 
 
رهبر انقلاب: قرآن را باید با تدبر خواند. تدبر مراتبی دارد
 
 
رهبر انقلاب: قرآن برای تدبر و فهمیدن نازل شده است
 
 
رهبر انقلاب: همه آرایه‌ها و پیرایه‌های قرائت، ابزار انتقال معنا است
 
 
رهبر انقلاب: قرآن یک اثر هنری الهی است
 
 
رهبر انقلاب: قرآن، هنر تصویر دارد
 
 
رهبر انقلاب: از غناء حرام در قرائت قرآن، جدا پرهیز شود
 
 
 رهبر انقلاب: مقاومت همچنان قدرتمند ایستاده است. مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید
 
 

رهبر انقلاب در این مراسم در سخنانی تلاوت قرآن را «هنر مقدس» خواندند و تاکید کردند: باید هدف اصلی از این کار بسیار با ارزش، انتقال معنی و پیام قرآن به آحاد مردم و جامعه و زمینه‌سازی برای تدبر در قرآن باشد.

حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای با اظهار خرسندی از تعداد بالای قاریان جوانِ «صحیح‌خوان» و «خوشخوان» در کشور، رشد فزاینده قاریان جوان را از نعمت‌های بزرگ انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: قرآن یک هنر الهی و خدایی است و مهمترین وظیفه قاری قرآن، انتقال معانی و «تصویرسازی‌های قرآن» در موضوعات مختلف، به ذهن مستمعین است، بنابراین قاریان قرآن مصداق مُبلغین رسالت‌های الهی هستند و خود را نیز باید با شرایط یک مُبلِغ رسالت‌های الهی تطبیق دهند.

ایشان در ادامه ضمن بیان چند توصیه تخصصی به قاریان قرآن، بر لزوم گسترش و تکثیر «حَلَقات و جلسات قرآنی» در مساجد و منازل تاکید کردند و گفتند: در جلسات قرآنی باید به ترجمه و تفسیر قرآن نیز توجه ویژه شود تا زمینه ارتقای سطح معارف دینی جامعه به‌وجود آید.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پخش تصاویری از غزه و تلاوت قرآن به‌وسیله نوجوانان در غزه، خاطر نشان کردند: قله استقامتی را که امروز در غزه شاهد هستیم، نتیجه فهم قرآن و عمل به آن است.

حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای شرایط غزه را از دو بُعد در «اوج» توصیف کردند و افزودند: امروز در غزه از یک طرف شاهد اوج جنایت و وحشیگری و ظلم هستیم و از طرف دیگر اوج ایستادگی و استقامت نیز مشاهده می‌شود.

ایشان جنایت‌های کم‌سابقه در غزه همچون کشتن کودکان و نوزادان از طریق گرسنگی و تشنگی را مفتضح کننده تمدن غرب خواندند و تاکید کردند: به‌رغم آنکه صهیونیست‌ها از انواع سلاح‌ها و کمک‌های آمریکا و غرب برخوردار هستند، اما با صبر بی‌نظیر مردم غزه و ایستادگی رزمندگان مقاومت تاکنون دشمن هیچ غلطی نتوانسته بکند و حدود نود درصد امکانات و توانایی‌های مقاومت محفوظ است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: به لطف و فضل الهی مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید.

حضرت آیت‌آلله خامنه‌ای کمک به مردم غزه را تکلیف دینی دنیای اسلام برشمردند و گفتند: هرگونه کمک به دشمن صهیونیستی حرام قطعی و جنایت واقعی است و متاسفانه برخی دولت‌ها و کشور‌های اسلامی این کار را انجام می‌دهند، اما روزی پشیمان خواهند شد و ان‌شاءالله سزای این خیانت را خواهند دید.

در ابتدای این مراسم تعدادی از قاریان به قرائت قرآن و اجرای همخوانی و «ابتهال» پرداختند.

در این دیدار همچنین تصاویری از مقاومت مردم غزه به‌خصوص کودکان و نوجوانان و تمسک آنان به قرآن، پخش شد.

 

:بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار
 

این قرآن است که توانسته این قله‌ی استقامت را در غزه و در فلسطین به دنیا نشان بدهد، این صبری است که قرآن میخواهد، این استقامتی است که قرآن توصیه میکند. این پاداشی است که قرآن به صابرین وعده میدهد، این است که این‌ها را نگه داشته.

امروز کاری که در غزه دارد انجام میگیرد از دو طرف در اوج است. از لحاظ جنایت و خباثت و وحشی‌گری و خونخواری در اوج است. بنده سراغ ندارم. در جایی دشمنی مجهز به انواع سلاح حمله کند به یک مردمی که هیچ سلاحی ندارند. نه اینکه سلاح‌هایشان عقب‌تر است، هیچ سلاحی ندارند.

مردم بی‌دفاع غزه، مردم عادی در بیمارستان، در مسجد، در کوچه و بازار که سلاح ندارند. حمله کند با انواع سلاح و به این اکتفا نکند، گرسنگی و تشنگی بدهد به این مردم بی‌دفاع و بچه‌های کوچک، کودکان شیرخوار از گرسنگی بمیرند، بنده سراغ ندارم. این اوج خونخواری است، اوج وحشی‌گری است. این مفتضح کننده‌ی آن تمدنی است که عقبه‌اش اینهاست. این‌ها تمدن غرب است، این دیگر پشت پرده نیست، این واضح است، آشکار است، جلوی چشم همه است. همه‌ی دنیا دارند میبینند.

آن طرف قضیه هم در اوج است، این صبر بی‌نظیر، این ایستادگی مردم، قدرت رزمندگی حماس یک طرف و مقاومت موجود فلسطین، در غزه، قدرت این رزمندگی این‌ها یک طرف، استقامت مردم و خسته نشدن مردم یک طرف. البته دشمن هیچ غلطی نتوانسته بکند، نتوانسته به مقاومت ضربه بزند.  

مبارزین مقاومت به بیرون پیغام دادند که حالا به گوش ما هم رسیده که از ناحیه‌ی ما نگران نباشید. از ناحیه‌ی ما نگران نباشید. ما اغلب یعنی بیش از اغلب نزدیک به ۹۰ درصد مثلاً امکاناتمان و توانایی‌هایمان محفوظ است. خیلی مهم است. چند ماه است دارند با انواع سلاحها، با انواع کمک‌های خائنانه و ظالمانه‌ی آمریکا و دیگران میجنگند با مقاومت فلسطین مقاومت هم چنان قدرتمند، هم چنان ایستاده آنجا حضور دارد و به توفیق الهی به فضل الهی مقاومت بینی صهیونیست‌ها را به خاک خواهد مالید.

دنیای اسلام مکلّف است، موظف است، تکلیف دینی دارد، هر کس هر جور میتواند کمک کند و حرام قطعی و جنایت واقعی است کمک به دشمن این‌ها از سوی هر کسی باشد؛ و متأسفانه در دنیای اسلام هستند کسانی، قدرتهایی، دولت‌هایی که به دشمنان این مردم مظلوم کمک میکنند.

ان‌شاءالله یک روزی هم خودشان پشیمان میشوند؛ و سزای این خیانت را خواهند دید. هم خواهند دید که بی‌فایده بوده است آنچه که انجام دادند. امیدواریم پروردگار عالم روز به روز اسلام و مسلمین را عزّت و نصرت بیشتری عنایت کند.

/انتهای پیام

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *