نظارت دادستانی تهران بر بازار شب عید و ماه رمضان/برخورد قانونی با ۳ صنف متخلف

14:42 - 22 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۱۷۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
نظارت دادستانی تهران بر بازار شب عید و ماه رمضان/برخورد قانونی با ۳ صنف متخلف
گشت مشترک نظارت بر بازار با حضور دادیار ناظر بر ضابطان دادسرای ناحیه ۵ و بازپرس شعبه ۸ بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران، مسئولان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های متولی برگزار شد.

خبرگزاری میزان - در تداوم اجرای منویات رئیس قوه قضاییه و دستور دادستان تهران به منظور نظارت بر بازار شب عید گشت بازرسی مشترک دادسرای ناحیه ۵ تهران با حضور نمایندگان سازمان‌های متولی با هدف نظارت برگزار شد.

حمید دهقان دادیار ناظر بر ضابطین دادسرای ناحیه ۵، مهدی امیرزاده بازپرس شعبه ۸ بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران، نمایندگان تعزیرات حکومتی و دیگر کارشناسان ذی ربط از ۳ واحد صنفی بازدید کردند و گران‌فروشی، نداشتن پروانه کسب، عدم درج قیمت و نواقص بهداشتی را مورد بررسی قرار دادند.

دادیار ناظر بر ضابطان دادسرای ناحیه ۵ اظهار کرد: در راستای احیای حقوق عامه و سرکشی از اماکنی که در رابطه با امنیت غذایی و بهداشتی مردم است به صورت مستمر و مؤثر بر مراکز تولید و توزیع عمده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازدید و نظارت ویژه‌ای داریم.

وی افزود: در این بازدید از سه صنف قنادی، قصابی و رستوران در جنت آباد مرکزی بازدید به عمل آمد. مکان اول بازدید یک قنادی بود که مشکلاتی از لحاظ بهداشتی داشت به طوری که از اقلام تاریخ گذشته استفاده می‌کرد که این اقلام در محل شناسایی و با تایید مامور بهداشت تمامی اقلام امحا شد.

دهقان بیان کرد: مکان دوم قصابی بود که از لحاظ بهداشتی دچار مشکلاتی داشت و در مکان گوشت‌های غیر بهداشتی امحا شد. مکان دوم رستورانی بود که پس از بازدید و مشاهده گوشت‌های یخی بدون تاریخ، ۲ هزار‌و ۶۰۰ کیلو گوشت استخراج و برای امحا به دامپزشکی ارسال شد.

وی ادامه داد: نرخ قیمت‌ها نیز بررسی شد و از لحاظ قیمت گران فروشی مشاهده نشد. دستوراتی از قبیل امحا در این بازدید صادر شد همچنین حکم جلب متهم یکی از پرونده‌ها در همان روز بازدید صادر و رستوران نیز پلمب شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *