راهیابی «ده سالگی» به جشنواره بین‌المللی انیمیشن لیسبون مونسترا پرتغال

11:13 - 21 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۹۱۱
راهیابی «ده سالگی» به جشنواره بین‌المللی انیمیشن لیسبون مونسترا پرتغال
پویانمایی «ده سالگی» اثر فاطمه جعفری در ادامه حضور بین‌المللی خود، به بخش مسابقه پرسپکتیو بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی انیمیشن لیسبون «مونسترا» ۲۰۲۴ کشور پرتغال راه یافت.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی ۱۸ دقیقه‌ای «ده سالگی» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که با تکنیک استاپ‌موشن ساخته شده است.

فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره لیسبون «مونسترا» در هفت بخش جداگانه شامل فیلم‌های انیمیشن بلند، کوتاه، خیلی کوتاه، دانشجویی، فیلم‌های کودک و نوجوان، پرسپکتیو و فیلم‌های پرتغالی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بر همین اساس فیلم‌های راه‌یافته به بخش «پرسپکتیو» نیز شامل هفت فیلم انیمیشن بلند و۲۵ فیلم کوتاه انیمیشن است به طوری‌که جوایز این دو بخش از سوی مخاطبان جشنواره اهدا می‌شود.

یادآوری می‌شود انیمیشن کوتاه «بیماری دلسوزی» به کارگردانی مارال علیزاده از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۲۰۲۲ نیز در بخش مسابقه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونسترا حضور داشت.

بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «مونسترا» از ۱۷ تا ۲۷ اسفند سال ۱۴۰۲ برابر با ۷ تا ۱۷ مارس ۲۰۲۴ در شهر لیسبون کشور پرتغال در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *