تمام پرداخت‌های واحد‌های صنفی به اتحادیه‌ها باید در سامانه‌ای خاص و تحت نظارت انجام شود

10:01 - 21 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۸۶۹
دسته بندی: سیاست ، عمومی
تمام پرداخت‌های واحد‌های صنفی به اتحادیه‌ها باید در سامانه‌ای خاص و تحت نظارت انجام شود
براساس اصلاحیه قانون نظام صنفی و طبق تبصره ۲ ماده ۲۰ مکرر کلیه پرداخت‌های انجام گرفته توسط واحد‌های صنفی اعم از وجوه قانونی و سایر کمک‌های دریافتی صرفا از طریق سامانه‌ای که توسط اتاق اصناف ایران با تائید دبیرخانه هیات عالی نظارت تعیین می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۱ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده ۲۰ مکرر اصلاحیه قانون نظام صنفی، اصلاحات آن را به تصویب رساندند.

بر اساس این ماده؛ کلیه اتحادیه‌ها حداکثر تا انتهای تیرماه و اتاق‌های اصناف سراسر کشور تا انتهای مردادماه هرسال مکلف است صورت‌های مالی حسابرسی شده خود را مطابق با استاندارد‌های حسابرسی در قالب نرم افزار مالی که مولفه‌های آن توسط هیات عالی نظارت تعیین می‌شود تهیه نموده و ترازنامه سالانه خود را پس از تائید کمیسیون نظارت ذیربط در وبگاه اصناف ایران و دبیرخانه هیات نظارت و تفکیک اتحادیه اتاق بارگذاری نماید.

تبصره ۱- اتحادیه‌ها و اتاق‌هایی که مجموع منابع ناخالص سالانه آن‌ها کمتر از ۳۰ میلیارد ریال است از این حکم مستثنی بوده و مکلفند مطابق بند ۳ ماده ۳۰ و بند ص ماده ۳۷ قانون نظام صنفی مصوب سال ۹۲ صورت‌های مالی و ترازنامه خود را در وبگاه اتاق اصناف ایران و دبیرخانه هیات عالی نظارت به تفکیک اتحادیه و اتاق بارگذاری نمایند. در صورت عدم اجرای این حکم در موعد مقرر کلیه منابع درآمدی سالانه اتحادیه‌ها و اتاق‌ها به حساب اتاق اصناف مربوطه واریز شده و اعضای هیات رئیسه اتاق مذکور مشمول جرم موثر صنفی شده و در مرتبه اول به اخطار کتبی و در صورت تکرار به عزل محکوم می‌شود.

تبصره ۲- کلیه پرداخت‌های انجام گرفته توسط واحد‌های صنفی اعم از وجوه قانونی و سایر کمک‌های دریافتی صرفا از طریق سامانه‌ای که توسط اتاق اصناف ایران با تائید دبیرخانه هیات عالی نظارت تعیین می‌شود صورت می‌گیرد و پرداخت هرگونه وجه خارج از سامانه مذکور تخلف محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *