رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی
انتخابات آمریکا|

رقابت نزدیک بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها

9:52 - 21 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۸۶۴
رقابت نزدیک بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها
نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که رقابتی بسیار نزدیک میان دونالد ترامپ و جو بایدن در جریان است.

خبرگزاری میزان - از هفته گذشته که «سه‌شنبه بزرگ» به نفع جو بایدن و دونالد ترامپ رقم خورد و نیکی هیلی هم از رقابت برای کسب نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا کنار رفت، بحث‌ها درباره دوئل انتخاباتی روسای‌جمهور فعلی و سابق آمریکا شدت گرفته است. 

اکنون که تا انتخابات در ماه نوامبر و مشخص شدن کسی که شانس بازپس‌گیری کاخ سفید را دارد، حدود ۸ ماه باقی مانده، بازار نظرسنجی‌های انتخاباتی داغ شده و احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه در تلاش هستند تا طرفدارانشان را بیش از پیش به حمایت از کارزارهایشان دعوت کنند. 

جو بایدن و ترامپ تاکنون انتقاد‌های شدیدی را علیه هم مطرح کرده‌اند. آن‌ها همچنین تفاوت‌های قابل توجهی در مواضع سیاست اصلی خود دارند.

تحلیلگران بر این باورند که با گسترش مبارزات انتخاباتی، ممکن است اختلافات سیاسی و اختلافات عمومی در آمریکا تشدید شده و به به هرج‌ومرج بیشتر منجر شود. 

بایدن به حامیانش در شهر آتلانتا در ایالت جورجیا، با اشاره به اینکه اگر ترامپ به کاخ سفید بازگردد، آمریکا مملو از «کینه، انتقام و تلافی» خواهد شد، گفت: من و ترامپ ارزش‌های بسیار متفاوتی داریم. علاوه بر این، بایدن از مواضع ترامپ در مورد مسائلی مانند مالیات و مهاجرت انتقاد کرد. 

ترامپ طی همان روز و در همان ایالت تجمعی برگزار کرد و بایدن را در مورد مهاجرت و امنیت مرزی مورد انتقاد قرار داد. ترامپ بایدن را به تسهیل مهاجرت غیرقانونی از مرز جنوبی متهم کرد و گفت که جنایت بایدن هرگز بخشیده نخواهد شد. ترامپ همچنین رفتار‌ها و حرکات بایدن را به سخره گرفت.

بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها نیز رقابتی تنگاتنگ را شاهد هستند.

براساس جدیدترین نظرسنجی انجام شده، اختلاف آرا دونالد ترامپ و جو بایدن به یک درصد رسیده است. در این نظرسنجی ۴۶ درصد شرکت‌کنندگان گفتند که به دونالد ترامپ، و ۴۵ درصد گفتند که به جو بایدن رای خواهند داد.

رقابت نزدیک بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها

 

اختلاف میان آمریکایی‌ها درباره اینکه چه کسی رئیس‌جمهور بهتری خواهد بود

براساس یک نظرسنجی، ۳۶ درصد از آمریکایی‌ها به ترامپ برای انجام بهتر کار مدیریت کشورشان به‌عنوان رئیس‌جمهور اعتماد دارند. این نرخ برای جو بایدن ۳۳ درصد بوده و ۳۰ درصد هم گفتند که به هیچ یک از آن‌ها اعتماد ندارند. 

در میان جمهوری‌خواهان، ۸۲ درصد فکر می‌کنند که ترامپ کشورشان را بهتر مدیریت می‌کند. این ترخ برای جو بایدن ۷۲ درصد در میان دموکرات‌ها است. 

در همین حال، ۳۲ درصد از مستقل‌ها به بایدن و ۳۱ درصد به ترامپ اعتماد دارند. ۳۷ درصد از این طیف گفتند که به هیچ کدام از این ۲ نامزد اعتماد ندارند.

ترامپ در صورت پیروزی به اوکراین کمک نمی‌کند

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان گفت که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به او گفته که در صورت پیروزی در انتخابات پاییز ۲۰۲۴ به اوکراین کمک مالی نخواهد کرد.

ترامپ روز جمعه با اوربان در اقامتگاه مار-آ-لاگو در فلوریدا دیدار و ۲ طرف در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات مورد علاقه مجارستان و آمریکا گفت‌وگو کردند.

رقابت نزدیک بایدن و ترامپ در نظرسنجی‌ها

اوربان گفت: ترامپ گفته است در صورتی که دوباره رئیس‌جمهور شود، یک پنی هم به جنگ اوکراین اختصاص نخواهد داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *